Přestřelka pro Třinec. Slávisté dotahovali, ale marně

19:26
PRAHA - V utkání 37. kola hokejové Tipsport extraligy porazil Třinec na svém ledě pražskou Slavii. I když se hosté dostali v páté minutě do vedení, Třinec čtyřmi góly utkání otočil. O definitivní tečku zápasu se postaral v 53. minutě Marek Zagrapan, když zvýšil na 5:3.

Radost hokejistů Třince. foto: ČTK

Rok 2010 v obrazech

Ke svému pátému utkání v letošní sezoně se do slávistické branky nečekaně postavil Furch. Nahradil tak reprezentačního brankáře Kopřivu, který do Slavie přestoupil v létě z Kladna.

A Furch se v úvodu měl co ohánět. Zavařil mu především útok třineckých mladíků Mičulka - Marosz - Ostřížek, Furch ale jejich atakům odolal. Zahřmělo však na druhé straně hřiště. Po výpadu sešívaných vypálil od mantinelu obránce Žižka a puk skončil v síti - 0:1.

O pět minut později bylo vyrovnáno. Při vyloučení Tomáše Svobody zužitkoval početní výhodu Květoň. Ve 13. minutě navíc blafákem zařídil Třinci vedení Adamský.

Sparta - Třinec (Martin Adamský)

V čase 19:14 bylo znovu vyrovnáno. Třetím gólem v sezoně vrátil skóre na začátek zápasu Tomáš Pospíšil.

Úvod druhé dvacetiminutovky sešívaní zaspali, což se proti Třinci nevyplácí. Ten se po dvaceti vteřinách hry po akci Martina Růžičky znovu vrátil do vedení.

V polovině utkání dostal domácí do dvoubrankového náskoku velezkušený Radek Bonk. Tato branka se v konečném součtu ukázala brankou rozhodující.

Slávisté ale s blížícím se koncem soupeře pořádně zamkli v obranném pásmu. Po souvislém tlaku se před brankářem Vojtkem ocitl Marek Tomica a střelou pod horní tyčku vykřesal pro Pražany naději.

Drama ukončil v 53. minutě talentovaný Marek Zagrapan, když pátým gólem Třince podtrhl vítězství domácích.

Hokejová Tipsport extraliga - 37. kolo

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. D. Květoň (Polanský, M. Růžička), 13. Adamský (Hrňa, Peterek), 21. M. Růžička (Polanský, D. Květoň), 28. Bonk (Hudec), 53. Zagrapan (Bonk) - 5. Žižka (Vondrka), 20. Pospíšil (Žižka, Kadlec), 49. Tomica. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:4, navíc Vašíček (Slavia) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3300.

HC Vagnerplast Kladno - HC Eaton Pardubice 4:3 po sam. náj. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. D. Růžička (Bělohlav), 31. Kuchler (L. Procházka), 56. Kotrla (Patera), rozhodující nájezd S. Treille - 4. Kolář I (Špirko), 22. Koukal (Bartek, Somík), 31. Pineault (Kočí). Rozhodčí: Turčan, Homola - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1784.

HC Benzina Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Černý (Kubát), 14. Švarný (Lukeš, V. Hübl), 24. V. Hübl (Lukeš, Jánský), 53. Černošek (Kracík, Jenáček) - 38. Kuchejda (R. Pšurný, Mertl), 40. Kuchejda, 42. Gulaš (L. Květoň). Rozhodčí: Minář, Hrubý - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváci: 3245.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:4 po sam. náj. (0:2, 3:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Hamrlík (Köhler, Linhart), 28. Rachůnek (Leška), 39. Leška (Köhler, Linhart), 48. Balaštík (Linhart), rozhodující nájezd Leška - 5. Skuhravý (Dobroň, Sailer), 6. Kokko (Skladaný, Melenovský), 39. Kumstát (Zaťovič, T. Klíma), 52. Dobroň (Melenovský, Pech). Rozhodčí: Mikula, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:3. Diváci: 3934.

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. R. Hruška (Jakub Svoboda), 25. Kvapil (R. Hruška) - 20. Duda (Straka, Vlasák), 45. Duda (Straka, Stránský), 48. Straka (Modrý). Rozhodčí: Hodek, Trombík - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:6. Bez využití: V oslabení 0:1. Diváci: 6823.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 2:7 (1:1, 0:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 15. Mikuš (Tvrdík, Divíšek), 45. Divíšek (Bahenský, Mikuš) - 4. Šedivý (Barinka), 30. Szturc (Huna, Burger), 32. Rehák (Szturc), 50. Huna (Burger), 51. Káňa (Strapáč), 56. Tomas (J. Sýkora), 57. Káňa (Šedivý, Trnka). Rozhodčí: Blecha, Hradil - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:3. Diváci: 2050.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Dušek (Nedvěd, Hunkes), 17. Podkonický (Nedvěd, Bartovič), 48. Víšek (Podkonický) - 12. Hromas (Husák), 53. Smoleňák (Vykoukal). Rozhodčí: Souček, Šír - Barvíř, Kis. Vyloučení: 5:5, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4903.