Přestřelka pro CSKA, Omsku nepomohly ani body Jágra s Červenkou

21:00
MOSKVA - Hokejisté Omsku prohráli v Kontinentální lize na ledě CSKA Moskva 4:5 po samostatných nájezdech. V zápase plném zvratů se za hosty střelecky prosadil také nejproduktivnější český útočník v soutěži Roman Červenka, který skóroval po přihrávce Jaromíra Jágra.

Spartak - Omsk (Jágr). foto: ČTK

Moskevský celek měl bleskový nástup a už v sedmé minutě vedl o dvě branky. Červenka v závěru druhé třetiny v přesilovce vyrovnal a v 56. minutě měl dvougólový náskok pro změnu Avangard. Jenže ani to hostům k výhře nestačilo.

Rok 2010 v obrazech

Domácí Rylov při power play půl minuty před koncem třetí třetiny srovnal skóre na 4:4 a o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. Jágr, Červenka ani domácí Jan Marek v nich neuspěli, ve čtvrté sérii pak zajistil Moskvanům druhý bod Kozlov.

VÝSLEDKY

Dinamo Riga - Barys Astana 0:4, Novosibirsk - Chabarovsk 1:0, Ufa - Kazaň 4:2 (za domácí Blaťák 0+1), Magnitogorsk - Jekatěrinburg 6:3 (Rolinek 0+1 - Krstev 0+1), Čeljabinsk - Nižněkamsk 4:2 (za hosty Pivko 0+1), CSKA Moskva - Omsk 5:4 po sam. nájezdech (za hosty Červenka 1+0, Jágr 0+1), Dinamo Minsk - Chanty Mansijsk 2:3 po sam. nájezdech.