Premiéra jako hrom. Litvínov v prvním zápase pod Kýhosem díky pěti gólům ve třetí třetině vyhrál ‚ztracený‘ zápas

Vladimír Kýhos dovedl Litvínov k velkolepému obratu. foto: ČTK

Litvínov - Litvínov při premiéře trenéra Vladimíra Kýhose zvítězil v předehrávce 33. kola hokejové extraligy v Mladé Boleslavi 6:4, přestože po dvou třetinách prohrával 1:4.
  20:05

Nejdu sem jako kat, abych někoho vyhazoval, říká nový trenér Litvínova Kýhos

Po třetí výhře z posledních čtyř zápasů se posunul z předposledního místa na 12. příčku o skóre před Vítkovice. Bruslařský klub neuspěl po sérii tří výher.

Kýhos, který nahradil Jiří Šlégra, převzal tým poté, co jej v předešlých třech utkáních vedli asistenti Radim Skuhrovec a Jindřich Kotrla.

Čtvrté angažmá v roli hlavního kouče na lavičce Litvínova začal proti klubu, který vedl v nejvyšší soutěži naposledy. V Mladé Boleslavi předčasně skončil loni v polovině října.

Předehrávka 33. kola:

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 4:6 (2:1, 2:0, 0:5)
Branky a nahrávky:
4. Hrbas (Klepiš), 18. Pláněk (Lunter), 26. Klepiš (Skalický), 35. Jeglič (Fillman, Vondrka) - 2. V. Hübl (J. Petružálek), 41. M. Hanzl (Mahbod), 44. Jánošík (Trávníček, Helt), 48. Jánošík (Petružálek, V. Hübl), 56. V. Hübl, 57. Jarůšek (Myšák). Rozhodčí: Hodek, M. Sýkora - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:3, navíc F. Lukeš (Litvínov) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 2538.
Mladá Boleslav: Haas (55. Michajlov) - Ševc, Hrbas, Kurka, Pláněk, Fillman, Bernad, Dlapa - Klepiš, Cienciala, Lunter - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, Jeglič, R. Zohorna - P. Kousal, O. Najman, D. Šťastný.
Litvínov: Janus (41. Zajíček) - Jánošík, L. Doudera, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Baránek, Kubát - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - J. Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, Helt, Gerhát - Válek, J. Mikúš, Trávníček.