Vydra zářil v dresu Burnley a gólem přispěl k výhře, Leicester nestačil na City

Matěj Vydra přispěl gólem k výhře Burnley foto: Reuters

Londýn - Matěj Vydra přispěl v anglické lize k výhře Burnley nad Bournemouthem 3:0. Český útočník otevřel skóre a trefil se ve druhém zápase po sobě. V přímém souboji o čtvrté místo porazila Chelsea v londýnském derby Tottenham 2:1. V dalším zápase týmů z čela tabulky vyhrál Manchester City na hřišti Leicesteru 1:0 gólem Gabriela Jesuse a upevnil si druhou příčku.
  21:10

Nezastavitelný Haaland pálí ostrými dál. Svou devátou brankou v bundeslize přispěl k výhře v Brémách

Vydra před týdnem rozhodl zápas v Southamptonu svým vůbec prvním gólem v sezoně. Tentokrát se po bezbrankovém poločase v pokutovém území zbavil obránce a překonal brankáře Ramsdala. Burnley svého soupeře porazilo už počtvrté za sebou.

Pak sice dostali míč do sítě i hosté, ale domácí reklamovali na druhé straně hřiště předchozí hru rukou. Video jim dalo za pravdu, gól byl zrušen, naopak Burnley dostalo šanci kopat penaltu a Rodriguez ji proměnil. Burnley svého soupeře porazilo už počtvrté za sebou.

Matěj Vydra přispěl gólem k výhře Burnley

V souboji druhého a třetího týmu tabulky se radoval Manchester City. Druhý nejlepší střelec Premier League Argentinec Agüero sice neproměnil penaltu, ale jeho tým to mrzet nemuselo, protože mu v 80. minutě zařídil body Brazilec Gabriel Jesus. Díky dnešní výhře se v tabulce druhý Manchester City svému soupeři vzdálil už na sedm bodů.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Chelsea - Tottenham 2:1 (15. Giroud, 48. Alonso - 89. Rüdiger vlastní),

Crystal Palace - Newcastle 1:0 (44. Van Aanholt) ,

Southampton - Aston Villa 2:0 (8. Long, 90.+5 Armstrong),

Sheffield United - Brighton 1:1 (26. Stevens - 30. Maupay),

Burnley - Bournemouth 3:0 (53. Vydra, 60. z pen. Rodriguez, 88. McNeil),

Leicester - Manchester City 0:1 (80. Gabriel Jesus).

Tottenham nenavázal na třízápasovou vítěznou sérii, naopak Chelsea vyhrála poprvé po čtyřech kolech a upevnila si čtvrté místo, které ještě zajišťuje účast v Lize mistrů. Znovu se potvrdilo, že se „Kohoutům“ na stadionu Stamford Bridge nedaří, od začátku století tady vyhráli jen jediný zápas.

V 15. minutě dostal Chelsea do vedení uzdravený Francouz Olivier Giroud, pro něhož to byl první gól v tomto ročníku. Jeho krajan Lloris v brance hostů sice první střelu vyrazil, dorážka Barkleyho se ale od tyče vrátila ke Giroudovi a ten napodruhé poslal míč do sítě. Hned v úvodu druhého poločasu přidal druhý gól Španěl Alonso, který pak ještě trefil břevno. Hosté dokázali už jen výsledek zkorigovat. Minutu před koncem si srazil míč do vlastní branky Němec Rüdiger.

Již třetí zápas v řadě prohráli fotbalisté Aston Villy. Na hřišti Southamptonu podlehli 0:2. Newcastle přišel na hřišti Crystal Palace po prohře 0:1 nejen o body, ale i o vyloučeného Rakušana Valentina Lazara. V boji o evropské poháry se překvapivě drží nováček Sheffield United, ale doma s Brightonem jen remízoval 1:1.