Premier League: Tottenham deklasoval Huddersfield, opět zářil střelec Kane

15:41
LONDÝN - Tottenham zvládl i čtvrté venkovní utkání v sezoně a v 7. kole anglické fotbalové ligy zvítězil na hřišti Huddersfieldu 4:0. Dva góly dal Harry Kane a se šesti trefami se dotáhl v čele tabulky střelců na Sergia Agüera z Manchesteru City. Huddersfield přišel o domácí neporazitelnost.

Huddersfield Town vs Tottenham Hotspur: slavící Harry Kane. foto: Reuters

„Kohouti“ rozhodli o výsledku zápasu během 23 minut prvního dějství. Úvodní dva údery zasadili domácím z rychlého protiútoku. Nejprve v 9. minutě uspěl Kane v osobním souboji za polovinou hřiště a samostatný únik zakončil obstřelením brankáře Lössla. O sedm minut později se po Eriksenově akci totéž povedlo Daviesovi.

Na 3:0 upravil v 23. minutě umístěnou střelou placírkou znovu Kane. Anglický střelec tak završil gólově nejúspěšnější měsíc v kariéře, když si ve všech zářijových utkáních připsal dohromady 13 branek. Zároveň jako první hráč od roku 1997 vstřelil ve třech venkovních ligových zápasech za sebou dva a více gólů.

Podobný kousek se naposledy povedl před dvaceti lety Denisi Bergkampovi v dresu Arsenalu. V druhém poločase už výraznější šance k vidění nebyly, přesto se Tottenham trefil ještě jednou. V nastaveném čase pečetil na 4:0 po dalším brejku Moussa Sissoko.