Překvapivý lídr bundesligy z Lipska poprvé prohrál, v čele tabulky ho vystřídal Bayern

17:45aktualizováno  21:36
INGOLSTADT/MNICHOV - Fotbalisté Lipska poprvé v sezoně prohráli. V 14. kole německé ligy podlehli na hřišti posledního Ingolstadtu 0:1 a přepustili první místo v tabulce Bayernu. Mnichovský celek deklasoval Wolfsburg 5:0, na čemž se dvěma góly podílel Robert Lewandowski, střeleckou smůlu protrhl také Thomas Müller. Kolín nad Rýnem udržel domácí neporazitelnost, když s Dortmundem remizoval 1:1.

Bayern díky dvěma gólům Roberta Lewandowského vyhrál nad Wolfsburgem 5:0 a jde do čela ligy. foto: ČTK/AP

Napodobí Leicester? Senzačního lídra bundesligy z Lipska ale všichni nenávidí

Ingolstadt dostal do vedení v 12. minutě Brazilec Roger, který hlavou zužitkoval Jungův centr z přímého kopu.

Vyrovnat mohl o 40 minut později Sabitzer, gólman Hansen ale jeho pokus zneškodnil. Proti šanci Forsberga už zasahoval Nyland, který musel v domácí brance nahradit zraněného Hansena, a poradil si v závěru i s příležitostí Burkea.

V 18. minutě zápasu mezi Bayernem a Wolfsburgem předvedl domácí záložník Robben svoji obvyklou fintu, když si navedl míč na střed a levou nohou přesně zakončil.

Za čtyři minuty vedl úřadující mistr už o dvě branky, když Vidalovu střelu obrana srazila pouze k volnému Lewandowskému a polský kanonýr vstřelil 10. gól v sezoně.

Druhou desítku zásahů polský útočník otevřel po přestávce, když za Benagliova záda tečoval Müllerovu střelu. Čtvrt hodiny před koncem přišlo to, na co fanoušci Bayernu čekali od začátku ročníku.

Výsledky 14. kola

Bayern Mnichov - Wolfsburg 5:0 (22. a 58. Lewandowski, 18. Robben, 76. Müller, 86. Costa),
Freiburg - Darmstadt 1:0 (86. Petersen z pen.), Hamburk - Augsburg 1:0 (68. Kostič), Ingolstadt - Lipsko 1:0 (12. Roger), Kolín nad Rýnem - Dortmund 1:1 (28. Rudnevs - 90. Reus)
Hertha Berlín - Brémy 0:1 (41. Kruse)

Po více než sedmi měsících se v lize prosadil Müller. Na konečných 5:0 v závěru upravil Costa. Wolfsburg z posledních čtyř zápasů získal jediný bod a nachází se jen těsně nad sestupovými příčkami.

Dortmund nezvládl v 28. minutě ubránit standardní situaci. Hector nacentroval do vápna a úplně volný Rudnevs hlavou překonal gólmana Weidenfellera, který nastoupil k 350. bundesligovému utkání v dresu Borussie.

Jubilejní 100. zápas v německé nejvyšší soutěži prožil také Rudnevs, jenž zaznamenal premiérovou trefu po letním příchodu z Hamburku a ukončil 207 minut trvající čekání „Kozlů“ na gól.

Domácí dlouho drželi těsné vedení, v úplném závěru ale formu potvrdil záložník Reus a vstřelil svůj 50. gól za Dortmund.

Hamburk se po výhře 1:0 nad Augsburgem posunul na barážovou šestnáctou pozici. Na poslední místo spadl po totožné prohře ve Freiburgu Darmstadt, který po odvolání Norberta Meiera dočasně vede trenér Ramon Berndroth.