23. listopadu 2009 15:33 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Překvapení: 'Vyhořelý' brankář Hnilička trénuje na Spartě, hrát zatím nebude

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Nový generální manažer české hokejové reprezentace Milan Hnilička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový generální manažer české hokejové reprezentace Milan Hnilička. | foto: Hynek GlosLidové noviny

PRAHA Hokejový brankář Milan Hnilička trénuje s pražskou Spartou. Trojnásobný světový šampion chytal naposledy loni v prosinci za Liberec, poté přerušil ze zdravotních důvodů kariéru. Od neděle se začal připravovat s pražským týmem, jehož dres v minulosti oblékal. Jeho návrat do extraligy však údajně není aktuální.

"Máme určité problémy s gólmany. Honza Chábera je ze zdravotních důvodů mimo hru, navíc je třeba si uvědomit, že potřebujeme pozici brankářů obsadit ve třech klubech - Spartě, Berouně a sparťanské juniorce," řekl generální manažer klubu Petr Bříza serveru hokej.cz.

Žádnou smlouvu však s šestatřicetiletým Hniličkou Sparta nepodepsala. "Reagujeme na vzniklou situaci. Jde o výpomoc, časem uvidíme, co bude dál," podotkl Bříza, který v klubu působí i jako trenér brankářů. K úternímu extraligovému kolu do Ostravy odcestuje gólmanská dvojice Petr Přikryl, Filip Novotný.

Hnilička vynechal druhou polovinu minulé sezony s odůvodněním, že trpí únavovým syndromem. V létě se poté dohodl s Libercem na předčasném ukončení smlouvy. Následně se ale začal připravovat na návrat do vrcholného sportu v Kladně a naposledy v Benátkách nad Jizerou. Stále totiž tvrdil, že neplánuje ukončit aktivní kariéru.

"Možnost makat se Spartou je pro mě jednoznačně krokem kupředu. Vyjednal mi to můj agent Aleš Volek. Přišel s tím, že bych se mohl zapojit do přípravy ve Spartě, okamžitě jsem souhlasil," uvedl Hnilička.

Zkušený gólman podle svých slov momentálně neuvažuje o návratu do soutěžních zápasů. "Neřeším, co bude dál. Opravdu ne. Pustil jsem se do tréninků se Spartou, nedali jsme si žádný časový horizont, dokdy to mělo platit a jak všechno dopadne," dodal Hnilička pro hokej.cz.

ČTK