Překvapení v Anglii. Manchester City podlehl nováčkovi z Cardiffu

19:31
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City prohráli v druhém kole anglické ligy na hřišti nováčka soutěže Cardiffu 2:3. Ještě po hodině hry přitom úřadující vicemistři vedli 1:0. Tottenham zdolal v druhém utkání nedělního programu Swansea 1:0 a prodloužil domácí sérii ligové neporazitelnosti s tímto soupeřem již na 16 zápasů.

Fotbalista Manchesteru City Fernandinho (vlevo) a Craig Bellamy (uprostřed) z Cardiffu City foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 2. kolo

Cardiff - Manchester City 3:2 (79. a 87. Campbell, 60. Gunnarsson - 52. Džeko, 90.+2 Negredo)

Tottenham - Swansea 1:0 (59. Soldado z pen.)

Manchester City, jehož kapitánskou pásku oblékl po zranění Vincenta Kompanyho útočník Yaya Touré z Pobřeží slonoviny, šel proti Cardiffu do vedení krátce po změně stran, kdy se po přiťuknutí Sergia Agüera trefil přesně k tyči útočník Edin Džeko. Za dalších osm minut ale bylo vyrovnáno, když se z malého vápna dorážkou prosadil Aron Gunnarsson. Překvapivé tři body pak zajistil nováčkovi Premier League Fraizer Campbell důraznou hlavičkou po rohovém kopu. Tentýž hráč pak přidal v 87. minutě třetí branku Cardiffu.

Hostům již v závěru nepomohlo ani snížení Álvara Negreda a Cardiff se tak po 19 letech radoval z výhry nad City. Naposledy se mu to podařilo v roce 1994 ve čtvrtém kole poháru. Tottenhamu stačila k výhře nad Swansea jediná branka, kterou dal v 59. minutě z pokutového kopu Roberto Soldado. Stejný hráč přitom v minulém kole ze stejné herní situace rozhodl utkání s Crystalem Palace. Tottenham se Swansea ještě nikdy v ligovém zápase na domácí půdě neprohrál: dvakrát remizoval a čtrnáctkrát se radoval z výhry.