Překvapení v Anglickém poháru: Wigan vyfoukl triumf City

21:33aktualizováno  22:05
LONDÝN - Fotbalisté Wiganu slaví poprvé v historii zisk Anglického poháru. O výhře 1:0 nad Manchesterem City rozhodl ve Wembley v druhé minutě nastavení Ben Watson.

Wigan slaví triumf v FA Cupu foto: Reuters

Anglický záložník se prosadil přesnou hlavičkou po rohovém kopu a potrestal tak po sedmi minutách vyloučení Argentince Pabla Zabalety, který za faul na McManamana dostal druhou žlutou kartu. Wigan se díky Watsonově trefě stal 43. držitelem pohárové trofeje.

"Nevyhráli jsme se štěstím, od začátku do konce to bylo neuvěřitelné představení," řekl trenér Wiganu Roberto Martínez. "Každý nás před zápasem odepisoval, ale my jsme šli za svým snem. V tuto chvíli vůbec nemohu popsat naše pocity. Mí hráči čelili nepřízni osudu a hráli s úsměvem. Jsem na ně tak hrdý," dodal španělský kouč.

Londýnský klub byl před finále v pozici jasného outsidera a navíc stál proti nepříznivé statistice. Wigan nedokázal před sobotním zápasem porazit svého soupeře již více než čtyři roky.

Naposledy se Wiganu podařilo "Citizens" zdolat v ligovém duelu v září 2008 výsledkem 2:1. Trenér Martínez se stal teprve druhým španělským koučem v historii, jenž Anglický pohár vyhrál. "Jsem zklamán, dostali jsme gól v posledních vteřinách. Nehráli jsme moc dobře, ale nezasloužili jsme si prohrát," zhodnotil utkání trenér Manchesteru Roberto Mancini, o jehož nejisté budoucnosti v týmu City se začíná v poslední době spekulovat.

Wigan se přitom v ligové soutěži zachraňuje. Ještě žádný klub, kterému se podařilo získat Anglický pohár, ve stejné sezoně nesestoupil.