Překvapení na US Open. Wozniacká padla už v semifinále

22:05
NEW YORK - Ruska Vera Zvonarevová se stala první finalistkou US Open, když překvapivě zdolala nasazenou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska 6:4 a 6:3. Sedmá nasazená tenistka si po červencovém neúspěšném boji o titulu ve Wimbledonu zahraje druhé grandslamové finále za sebou. V něm se utká s vítězkou duelu mezi obhájkyní titulu Kim Clijstersovou z Belgie a Američankou Venus Williamsovou.

Carolina Wozniacká. foto: ČTK

Wozniacká před US Open vyhrála dva turnaje a ve Flushing Meadows před dnešním zápasem neztratila ani set. Zvonarevová však soutěží procházela obdobně hladce a dnes dánskou tenistku zaskočila.

Od začátku mnohem méně chybovala a hned ve třetí hře sebrala Wozniacké servis. V úvodní sadě byla Zvonarevová při svém podání suverénní a získala ji 6:4. "Hrála jsem trpělivě a agresivně, stejně jako v předchozích zápasech," řekla po utkání.

Obdobný vývoj měl i úvod druhého setu. Zvonarevová tentokrát sice nedokázala za stavu 2:1 potvrdit brejk, ale vzápětí si vzala soupeřčino podání znovu a od té doby už na kurtu naprosto dominovala. Největší problém měla s vlastními raketami, během první hodiny zápasu jí praskly čtyři výplety.

"Před zápasem jsem přitom měla pět nově vypletených raket. Ještě nikdy jsem něco takového nezažila," divila se ruská hráčka. Nijak jí to však nerozhodilo a po 85 minutách hry ukončila zápas v deváté hře při podání soupeřky.

Wozniacká hodně kazila, když udělala 31 nevynucených chyb. "Měla jsem šance, ale udělala jsem pár chyb, které obvykle nedělám. Ona mi toho moc nedovolila," konstatovala dvacetiletá Dánka, která letos vévodí okruhu WTA s 31 výhrami na tvrdém povrchu.

Zvonarevová, která v úterý oslavila 26. narozeniny, poprvé v kariéře postoupila do finále US Open a bude bojovat o premiérový grandslamový titul. Ve Wimbledonu prohrála se Serenou Williamsovou.

Naopak Wozniacká loňskou finálovou účast z New Yorku nezopakuje a navíc jí unikla možnost stát se světovou jedničkou. Na prvním místě žebříčku WTA zůstane Američanka Serena Williamsová, která na US Open chybí kvůli zranění.

Tenisové mistrovství USA - US Open

Ženy: Dvouhra - semifinále: Zvonarevová (7-Rus) - Wozniacká (1-Dán.) 6:4, 6:3.

Juniorky: Dvouhra - čtvrtfinále: Stephensová (15-USA) - Karolína Plíšková (6-ČR) 3:6, 6:4, 6:3.