Překvapení: hokejbaloví šampioni padli s Portugalskem

17:51
BRATISLAVA - Čeští hokejbalisté prohráli ve svém posledním utkání v základní skupině A na mistrovství světa v Bratislavě s Portugalskem 3:4 a skončili třetí právě za svým soupeřem z Pyrenejského poloostrova. Svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece tak budou hrát čtvrtfinále a v pátek od 21:00 nastoupí proti Řecku. V případě postupu je čeká v sobotu v semifinále domácí Slovensko.

Čeští hokejbalisté před duelem na MS. foto: Archiv ČMSHb

V úvodu zachránila Portugalce tyč a v deváté minutě český tým prohrával, když se při Roušalově vyloučení trefil Goncalves. Češi vyrovnali v 13. minutě, když se také v početní převaze prosadil Novák, ale v závěru první třetiny vrátil Portugalsku vedení Creador. A hned v úvodu druhé části zvýšil už na 3:1 Goncalves.

Kadlecův tým ale rychle vyrovnal. Hned za 21 vteřin po Kejřově přihrávce skóroval Kruček a v 21. minutě připravil gól pro Roušala. Portugalci ale v 36. minutě znovu získali vedení po Da Silvově brance přímo z vhazovaní. Na to už Češi zareagovat nedokázali.

České hokejbalistky zvítězily v utkání o třetí místo nad výběrem Spojených států amerických 3:2. Rozhodující branku vstřelila pět minut před koncem Lucie Manhartová a zajistila reprezentantkám bronz, který Češky získaly i na obou předchozích šampionátech.

Mistrovství světa v hokejbalu v Bratislavě

Elitní kategorie:
Skupina A:
Česká republika - Portugalsko 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Novák (Kubeš, Tyburec), 17. Kruček (Kejř), 21. Roušal (Kejř) - 9. Goncalves (Creador), 15. Creador (Vargas Dias), 16. Goncalves (Fereira, Azevedo), 36. Da Silva. Rozhodčí: Kunz (Něm.), Bežo (SR). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 250.

Kanada - Finsko 9:2 (3:0, 3:1, 3:1).

1. Kanada 4 3 1 0 29:10 7
2. Portugalsko 4 2 1 1 15:13 5
3. Česko 4 2 1 1 17:7 5
4. Finsko 4 1 1 2 13:17 3
5. Německo 4 0 0 4 4:31 0

Skupina B: Řecko - Rakousko 7:1 (1:0, 5:0, 1:1).

1. Slovensko 3 3 0 0 16:2 6