Předkolo: Zlín si vynutil rozhodující zápas

21:30aktualizováno  21:45
ZLÍN - Hokejisté Zlína vyhráli čtvrtý zápas předkola play off v Třinci 2:1 po samostatných nájezdech a vynutili si rozhodující pátý zápas, který budou hrát v úterý na domácím ledě. O výhru hostů se zasloužil Bedřich Köhler, který dal oba góly. Zlín v play off venku zvítězil po dlouhých sedmi letech a oživil naděje na postup do čtvrtfinále.

Zlín . Třinec foto: ČTK

Zlín se třinecký mečbol pokusil odvrátit s druhým gólmanem Sedláčkem, kterého v šesté minutě prověřil nepříjemnou ranou po ledě Květoň. Sobotní úvodní nápor však Oceláři nezopakovali a opatrný úvod moc gólových situací nepřinesl.

Taktický nádech čtvrté partie rozvázal první gól a znovu do vstřelil Třinec. Peterek po průniku na pravém křídle v 16. minutě ideálně načasoval přihrávku na beka Novotného, který si sjel mezi kruhy a dlouhou kličkou na bekhend pokořil Sedláčka.

Třinec - Zlín 1:2 SN

Branky a nahrávky: 16. Novotný (Peterek, Richter) - 35. Köhler (Leška, Hamrlík), rozhodující sam. nájezd Köhler. Rozhodčí: Husička, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 3735. Stav série: 2:2.

Zlín už měl namále a musel útočit. Tým kouče Rostislava Vlacha také přitlačil a trávil dlouhé pasáže v útočném pásmu. Leška však z gólové parkety volejem mířil jen do prostředka brány a Hamerlík přečkal i několik nepřehledných skrumáží.

K vyrovnání směřovala i celá druhá třetina. Hosté neměli moc střeleckých příležitostí a dlouhodobou aktivitu proto korunovali až ve 35. minutě: domácí bek Richter při zlínské přesilovce smolně ztlumil nastřelený puk před brankou Köhlerovi, který neomylně zavěsil pod břevno.

Berani byli při chuti. Ještě v 39. minutě mohl skóre dokonce v oslabení otočit Veselý, ale Hamerlík jeho prudký švih k tyči vytlačil vyrážečkou.

Třinec se v závěru vymanil ze sevření. Bez větších potíží přežil 45 sekund v dvojnásobném oslabení, už v klasické přesilovce si Hamerlík poradil s nebezpečnou tečí Lešky.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Mužem utkání se mohl stát veterán Peterek, který se v 50. minutě nádherně proháčkoval zlínskou obranu a vylámal si zuby až na Sedláčkovi. Zlínský tlak v poslední desetiminutovce oživila přesilovka a Hamerlík v ní musel vyřešit několik krušných závarů i gólovou dorážku Linharta. Hostům se do prodloužení nechtělo, na třineckou branku přiletělo několik obtížných nahození, ale Hamerlík navzdory clonám soupeře vše pochytal.

Prodloužení se zase hrálo podle not Ocelářů, kteří však prováhali dvouminutovou přesilovku čtyři na tři. Citelně jim v ní chyběl snajpr Zíb, který byl po nezaviněném Köhlerově zákroku bruslí zrovna na šití v kabině.

Penalty rozhodl opět Köhler, který se stal jediným přesným střelcem nájezdů.