Předehrávka bez vítěze. Dukla konečně vstřelila gól a se Slováckem remizovala 1:1

20:08
Praha - Fotbalisté Slovácka v předehrávce 11. kola první ligy remizovali 1:1 na hřišti Dukly a ani na pátý pokus nedokázali vyhrát pod vedením trenéra Michala Korduly. Na Julisce přitom vedli gólem Tomáše Zajíce, ale Jakub Podaný po rohu srovnal. Dukla uhájila domácí neporazitelnost v sezoně, Slovácko protáhlo sérii bez výhry na osm zápasů.

Utkání 11. kola první fotbalové ligy: Dukla Praha - 1. FC Slovácko. Hostující Patrik Šimko (vpravo) a Jan Holenda z Dukly. foto: ČTK

Utkání se hrálo netradičně už ve čtvrtek, a jako kdyby týmy ještě nebyly v ideálním rozpoložení. Snažily se sice kombinovat, ale jen na polovině hřiště. Do šancí se v podstatě nedostávaly. Dukla měla za celý poločas jedinou nebezpečnější pozici, ale Holenda netrefil míč ideálně.

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)

(11. kolo první fotbalové ligy)

Branky: 79. Podaný - 41. Zajíc. Rozhodčí: Orel - Pospíšil, Flimmel. ŽK: Holenda, Tetour - Divíšek, Šumulikoski, Petr. Diváci: 1332.

Dukla: Rada - Preisler, Holek, Jiránek, Podaný - Tetour, Miloševič - Schranz (73. Brandner), Holík (56. Bilovský), Koreš (62. Duranovič)- Holenda. Trenér: Hynek.

Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek - Šumulikoski - Navrátil (76. Juroška), Machalík, Petr (66. Sadílek), Havlík - Zajíc. Trenér: Kordula.

Hosté pozorně bránili a čekal na šanci, která přišla ve 41. minutě. Domácí Koreš zahrál zpětnou přihrávku, ale přehlédl Zajíce, který se zmocnil míče a běžel s Petrem od půlky sám na jediného obránce. Narazili si míč a Zajíc se nenechal zaskočit ani vracejícími se obránci a přesně zakončil. Byl to jeho pátý gól v sezoně a pro Duklu první inkasovaný na Julisce od května po pěti nulách.

Dukla se ve druhé půli snažila s výsledkem něco udělat a vytvořila si tlak, dlouho ale bezzubý. Až v 78. minutě vypálil Miloševič a vybojoval roh. Rozehrání na přední tyči prodloužil Duranovič a Podaný zblízka snadno srovnal svým prvním gólem od února. Dukla zároveň ukončila čekání na gól trvající 368 minut. Ještě pak usilovala o obrat, ale Slovácko se už ubránilo.