Předčili Liverpool i Dortmund. Sparta má tři hráče v ideální jedenáctce kola EL

17:30
NYON/PRAHA - Fotbalisté pražské Sparty po čtvrteční výhře 3:0 v odvetě osmifinále Evropské ligy na půdě Lazia Řím a postupu do čtvrtfinále ovládli sestavu hracího kola soutěže, kterou dnes zveřejnil server uefa.com.

Ladislav Krejčí byl jedním ze tří sparťanů, kteří se vešli do sestavy kola EL. foto: ČTK/AP

Ščasný si španělský tým nepřál, přesto opět vyhrál tipovačku

Letenští mají v ideální jedenáctce jako jediní hned tři zástupce, a to brankáře Davida Bičíka, obránce Costu a ofenzivního záložníka Ladislava Krejčího.

Čtyřiatřicetiletý Bičík byl vybrán proto, že hned v první minutě zlikvidoval velkou šanci Lazia a celkově si poradil se sedmi střelami soupeře na branku. Byl oceněn i za to, že chytal s vykloubeným prstem.

Sparta podle uefa.com nikdy nevypadala v defenzivě příliš jistě, ale v Římě si počínala v obraně až na pár výjimek výborně. Za lídra zadních řad byl označen třicetiletý zimbabwský bek Costa.

Lazio Řím vs. AC Sparta Praha (radost hostí).
Lazio Řím vs. AC Sparta Praha (Parolo bojuje o míč s Frýdkem).

Krejčího server UEFA ocenil za chytrou asistenci u vedoucí branky Bořka Dočkala a elegantní koncovku při druhém gólu.

Reprezentační záložník technickou nepříliš tvrdou přízemní střelu umístil naprosto přesně k tyči a ve dvanácté minutě zvýšil na 2:0. Podle uefa.com navíc třiadvacetiletý středopolař vynikal i velkou energií a zaujetím pro hru.