Před derby poškodil Slavii. Sudí Hrubeš neměl uznat gól Olomouce kvůli ruce

19:09
PRAHA - Sudí Karel Hrubeš neměl fotbalistům Olomouce uznat vyrovnávací gól na konečných 1:1 v sobotním ligovém duelu se Slavií. Podle komise rozhodčích totiž branka padla v rozporu s pravidly, jelikož Václav Jemelka jí dosáhl rukou.

Václav Jemelka z Olomouce dává gól brankáři Slavie Janu Laštůvkovi. foto: ČTK

Ve 40. minutě Olomouc rozehrála standardní situaci, následoval centr do vápna, kde Jemelka šel do souboje s protihráčem a v pádu se od něj odrazil míč do branky. Gól platil, i když opakované záběry odhalily, že míč se odrazil od Jemelkovy ruky, což stoper Sigmy přiznal i v pozápasových rozhovorech.

Spadlo mi to na ruku. Ale nebyl to úmysl, přiznal olomoucký střelec Jemelka

Sudí Hrubeš však jeho ruku přehlédl. „Hráč Slavie míč zasáhl a od hráče Olomouce se odrazil do branky. Neviděl jsem tam porušení pravidel, proto jsem to uznal,“ řekl po zápase. Po zhlédnutí záznamu však připustil, že gól platit neměl.

Hrubé chyby se podle komise dopustil Zbyněk Proske. V duelu mezi Jihlavou a Duklou neuznal ve třetí minutě nastaveného času branku hostů, kteří prohráli 2:3.