Před branami finále. Šafářová vypadla s Kanepiovou

B. J. King Cup

15:48
MOSKVA - Tenistka Lucie Šafářová vypadla druhý týden po sobě v semifinále turnaje WTA. V Moskvě, kde bude za dva týdny bojovat ve finále Fed Cupu, prohrála duel o postup do finále s Estonkou Kaiou Kanepiovou 7:6, 4:6 a 3:6. Zopakovala tak svůj výsledek z Lince.

Lucie Šafářová foto: ČTK

Čtyřiadvacetiletá Šafářová o dva roky starší Kanepiovou porazila ve čtyřech předchozích duelech a dobře začala i dnes. V prvním setu sice nevyužila podání na zisk sady za stavu 5:3 a dovolila soupeřce vyrovnat, tie-break však Češka vyhrála 7:4.

Hned na úvod druhého setu ale Šafářová ztratila servis a Kanepiová už výhodu brejku do konce sady nepustila. Rozhodující set byl vyrovnaný do stavu 2:2. Poté stále více chybující Šafářová, jež hrála s obvázaným pravým stehnem, ztratila tři gamy v řadě a byla na pokraji vyřazení. Za stavu 2:5 ještě dokázala Estonce vzít podání a udržela si naději na obrat, v následujícím gamu však neudržela svůj servis a Kanepiová díky pátému proměněnému mečbolu postoupila do finále.

VÝSLEDKY TURNAJE V MOSKVĚ

Ženy (dotace 721.000 dolarů), dvouhra - semifinále:
Kanepiová (Est.) - Šafářová (ČR) 6:7 (4:7), 6:4, 6:3,
Cibulková (8-SR) - Vesninová (Rus.) 6:0, 6:2.

"Byl to dobrý zápas z obou stran, ale koncem druhého setu mi začaly docházet síly a to byl asi rozhodující bod. Soupeřka se během zápasu zlepšovala, zatímco ke konci jsem byla víc unavená a udělala víc chyb," řekla ČTK Šafářová. Obvaz na noze vysvětlila tím, že má trochu natažený zadní stehenní sval. "Ale není to nic vážného," uvedla. Z Moskvy poletí domů si odpočinout, než začne trénovat na Fed Cup.

Kvůli dnešní porážce přišla sedmadvacátá hráčka světa Šafářová o možnost oplatit semifinálovou prohru z minulého týdne Slovence Dominice Cibulkové. Turnajová osmička, jež v Linci prohrála v boji o titul s Petrou Kvitovou, v druhém semifinále deklasovala 6:0 a 6:2 Rusku Jelenu Vesninovou.

Cibulková tak postoupila do svého druhého finále za sebou a čtvrtého v kariéře, na premiérový titul stále čeká. Kanepiová vyhrála loni v Palermu.