Povinnost splněna. Plzeň je ve 3. předkole LM

20:11aktualizováno  22:54
PLZEŇ/PRAHA - Plzenští fotbalisté zatím úspěšně táhnou pohárovou Evropou. Po vítězství 4:0 v arménském Jerevanu a domácí úspěšné odvetě 5:1, postupují do 3. předkola Ligy mistrů, kde se příští týden střetnou s norským Rosenborg Trondheim.

Fotbalisté Plzně se radují ve 2. předkole LM. foto: ČTK

Odveta v Plzni formalitou? Kdepak. "Rádi bychom potvrdili dobrý výsledek z prvního zápasu a nejlépe výhrou. Hrajeme i o český koeficient," řekl trenér Vrba na pondělní tiskové konferenci.

A Pavel Vrba tak sám i činil. Základní sestavu postavil z nejsilnější možné jedenáctky. Úvod patřil jednoznačně domácím, kteří se před domácími fanoušky představili v evropských pohárech po "nekonečných" 40 letech.

VÍDE O PLZNI NA EVROPSKÉ PŮDĚ:

Dlouho se ale nemohli dočkat vedoucí branky. Brankář Pjuniku Izraeljan odolával drtivému tlaku Viktorie, ale na konci první půle  kapituloval hned třikrát.

Famózní závěr první půle
První gólovou explozi spustil ve 38. minutě forvard Marek Bakoš, když si rybičkou naskočil na Rajtoralův centr a překonal bezmocného gólmana Jerevanu.

Bakoš se trefil i o tři minuty později. Biliard v pokutovém území soupeře, do kterého se zapojilo pět Západočechů, zakončil střelou do odkryté sítě.

V samotném závěru první pětačtyřicetiminutovky zpoza velkého vápna ještě vypálil Kolář a skákající pokus propadl pod Izraeljanem - 3:0.

Fotbalisté Plzně se radují ve 2. předkole LM.

Do druhé půle naopak lépe vstoupil Pjunik a dočkal se snížení z kopačky Malakjana, nicméně osm minut po arménské branky vrátil Plzeňským tříbrankové vedení Kolář.

Zdálo se, že utkání skončí 4:1, ale v samotném nastavení se dostal ke slovu exhradecký Pilař. Na hranici vápna napřáhl a technickou střelou obstřelil brankáře, čímž ukončil střelecký účet.

Plzeň ve 3. předkole Ligy mstrů narazí na norský Rosenborg Trondheim už příští středu. Souboj o postup začíná již ve středu 27. července ve Skandinávii.

Liga mistrů - 3. předkolo:

Viktoria Plzeň - Pjunik Jerevan 5:1 (3:0)
Branky: 38. a 42. Bakoš, 45.+1 a 57. Kolář, 90.+2 Pilař - 49. Malakjan. Rozhodčí: Munukka - Heininen, Aravirta (všichni Fin.). Bez ŽK. Diváci: 5400. První zápas 4:0, postoupila Plzeň.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela (65. uriš), Jiráček, Kolář (81. Darida), Horváth, Pilař - Bakoš (74. Hora). renér: Vrba.

Pjunik: Israeljan - Hovsepjan, Harojan, Juspašjan, K. Hovhannisjan (59. agik Poghosjan) - Alexanjan, Jedigarjan, Manojan (78. Bakaljan), Malakjan - Manučarjan, H. Hovhannisjan (54. Ghukas Poghosjan). Trenér: V. Minasjan.