Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Povedený Voráčkův zápas. Gólem a dvěma přihrávkami přispěl k výhře Flyers

8:34
NEW YORK - Nejpovedenější večer v letošní sezoně NHL prožil v úterý Jakub Voráček. V utkání proti Carolině vstřelil gól, na další dva přihrál a výrazně tak přispěl k výhře Flyers 4:3 v prodloužení. Český útočník si připsal teprve druhou branku v sezoně, stejně jako Jiří Tlustý, který se jednou trefou podílel na vítězství New Jersey 2:0 v Buffalu.

Jakub Voracek odehrál mimořádně vydařený zápas foto: ČTK

Voráček skóroval znovu po třinácti zápasech. Svůj dosud jediný přesný zásah zaznamenal v polovině listopadu a shodou okolností rovněž proti Carolině. Tehdy byl jeho gól vítězný, tentokrát se prosadil ve 23. sekundě druhé třetiny, kdy před brankou úspěšně tečoval střelu krajana Radko Gudase a vyrovnal na 1:1.

Hudler vyrovnal před koncem a zachránil Calgary, Voráček dvakrát asistoval

Šestadvacetiletý rodák z Kladna, který obvykle hrává na pravém křídle, nastoupil poprvé netradičně nalevo a jako by to byl pro trápícího se útočníka ten pravý impulz. Ve 37. minutě přistrčil puk ve středním pásmu do jízdy Seanu Couturierovi a ten dostal Letce poprvé v utkání do vedení 3:2. Za hosty v polovině třetí třetiny srovnal svým třetím gólem v zápase Jeff Skinner, jenž tak během pěti dnů zaznamenal už druhý hattrick.

Ve druhé minutě prodloužení ale přišla další velká chvíle Voráčka. Při hře tři na tři pláchl do úniku dva na jednoho, skvělou kličkou do bekhendu těsně před brankovištěm oklamal obránce Johna-Michaela Lilese, předložil kotouč k druhé tyčce Shaynemu Gostisbehereovi a ten zápas rozhodl. Voráček byl vyhlášen druhou hvězdou večera, solidní výkon podal v brance také Michael Neuvirth, který si připsal 29 úspěšných zákroků.

Povedený zápas odehrál rovněž obránce Andrej Šustr, který dvěma asistencemi přispěl k výhře Tampy Bay 5:4 v prodloužení na ledě Toronta. Na jeden gól Maple Leafs přihrál další český bek Roman Polák.

Výsledky NHL

Buffalo - New Jersey 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 38. Stempniak, 45. Tlustý. Střely na branku: 25:21. Diváci: 18.297. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Tlustý, 3. Stempniak (všichni New Jersey).

NY Islanders - Florida 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Branky: 33. Nelson (Židlický) - 22. Smith, 28. Barkov, 33. Ekblad, 42. Trocheck, 57. Huberdeau. Střely na branku: 34:16. Diváci: 13.656. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Barkov, 3. Smith (všichni Florida).

NY Rangers - Edmonton 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 6. Zuccarello, 28. McIlrath, 40. Nash, 60. Fast - 26. Hall, 39. Eberle. Střely na branku: 21:20. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Zuccarello, 3. McIlrath (všichni Rangers).

Philadelphia - Carolina 4:3 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 21. Voráček (Gudas), 25. Schenn, 37. Couturier (Voráček), 62. Gostisbehere (Voráček) - 2., 24. a 50. Skinner. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 32 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,6 procenta. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.205. Hvězdy zápasu: 1. Skinner (Carolina), 2. Voráček, 3. Schenn (oba Philadelphia).

Toronto - Tampa Bay 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 11. Bozak, 19. Van Riemsdyk, 32. Rielly, 54. Winnik (Polák) - 3. Kučerov, 40. Stralman, 46. Blunden (Šustr), 47. Marchessault (Šustr), 63. Naměstnikov. Střely na branku: 37:27. Hvězdy zápasu: 1. Naměstnikov (Tampa), 2. Bozak, 3. Van Riemsdyk (oba Toronto).

Dallas - Columbus 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 37. a 37. Seguin, 18. Oduya, 34. Goligoski (Hemský), 42. Janmark - 25. Hartnell. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18.232. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Seguin, 3. Goligoski (všichni Dallas).

Nashville - Calgary 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 6. Hodgson z trest. střílení - 33. Brodie, 62. Russell. Střely na branku: 22:21. Diváci: 15.431. Hvězdy zápasu: 1. Russell (Calgary), 2. Hodgson (Nashville), 3. Brodie (Calgary).

Minnesota - Vancouver 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)
Branky: 6. Vanek, 13. Zucker, 26. Parise, 29. Koivu, 33. Suter, 37. Scandella - 27. Hansen, 47. D. Sedin. Střely na branku: 41:31. Hvězdy zápasu: 1. Koivu, 2. Vanek, 3. Parise (všichni Minnesota).

Winnipeg - St. Louis 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
Branky: 5. Scheifele, 26. Thorburn, 29. Stafford - 21. Brouwer, 39. Steen, 41. Tarasenko, 57. Stastny. Střely na branku: 36:26. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Scheifele (Winnipeg).

Chicago - Colorado 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 15. Duchene, 22. Redmond, 59. Landeskog. Střely na branku: 29:27. Diváci: 21.473. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Duchene, 3. Landeskog (všichni Colorado).

Montreal - San Jose 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 38. Weise - 18. Marleau, 21. Pavelski, 30. Zubrus. Střely na branku: 27:18. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Pavelski (oba San Jose), 3. Beaulieu (Montreal).