Potupili v derby Liberec. Doufám, že tenhle výsledek udělal panu Peltovi radost, říká Tecl

10:00
JABLONEC NAD NISOU - Ve 45. Podještědském derby jasně vládli fotbalisté Jablonce a nad nesmiřitelným sokem z Liberce vyhráli v sobotu ve 14. ligovém kole 3:0. Jablonečtí nejprve měli štěstí, když liberecký Bartl nedal penaltu, ale pak už začal řádit útočník Stanislav Tecl, který parádně zakončil své brejky a vstřelil důležitý první a pak i třetí jablonecký gól.

Stanislav Tecl se raduje z jednoho ze svých dvou gólů. foto: ČTK

Jeho tým tak letos doma zvítězil teprve podruhé, naposledy v 1. kole, a v tabulce se posunul na 8. příčku.

„Jsem rád, že jsme derby proti Liberci zvládli. Předvedli jsme velice kvalitní výkon, zatím náš nejlepší v sezoně. Měli jsme i víc dalších šancí a výsledek mohl být ještě lepší, ale tři nula stoprocentně bereme,“ pochvaloval si 26letý útočník Stanislav Tecl, jablonecký hrdina tohoto derby o Krále severu.

Berete to trochu tak, že to byl váš zápas?
Ne, to určitě ne. Dneska jsme hráli dobře úplně všichni, nikdo z toho nevypadl, opravdu jsme hráli jako tým a já jsem jenom slíznul tu smetanu tím, že jsem dal dva góly. Samozřejmě jsem moc rád, že jsem je dal, ale nemyslím si, že by to mělo být to nejdůležitější, to určitě ne. Kdybych dal dva góly a skončilo to dva dva, tak by to bylo k ničemu. Hlavně se dá říct, že od začátku do konce jsme dominovali, a to mě těší.

Liberecký Bartl nedal v závěru první půle za stavu 0:0 penaltu, byl to klíčový moment?
Souhlasím, byla to nejdůležitější chvíle utkání. Do té doby jsme hráli dobře, měli dvě velké šance, které jsme nevyužili. Pak jsme měli ještě brejk čtyři na dva, ten jsme také nevyřešili dobře a hned z protiútoku byla ta penalta. Kdybychom z ní dostali gól, tak by to s námi asi otřáslo, ale naštěstí to Vlastík Hrubý chytil a za to mu patří veliká pochvala.

V nastaveném čase prvního poločasu jste pak dal z brejku a přečíslení důležitý první gól, popište, proč jste se rozhodl pro řešení jít ve vápně do kličky a nenahrávat?
Dostal jsem pěknou nahrávku do běhu a už jsem si myslel, že půjdu na bránu rovnou sám. Ale pak mě stoper zakřižoval, tak jsem se ho snažil obejít, to se povedlo a vyšlo mi i rychlé zakončení zblízka nahoru pod břevno.

Při vašem druhém gólu na 3:0 jste běžel dlouho sám na gólmana Dúbravku, byl jste dopředu rozhodnutý pro zakončení po zemi?
Před zápasem jsem se bavil se Špiťákem (Michalem Špitem, trenérem brankářů v Jablonci) a on mě upozorňoval, že jejich gólman chodí často do takového rozštěpu a že by stálo za zvážení trefit mu to mezi nohama, takže jsem vlastně věděl hned, že když ten pohyb udělá, tak to dám pod něj.

Miroslav Pelta.
Šance Stanislava Tecla (11 vlevo) z Jablonce.

Liberec dohrával po vyloučení Coufala v deseti, vzadu to otevíral, věřil jste si na hattrick?
Musím říct, že ani ne. Já jsem spíš rád, že jsme dokázali těch posledních deset minut zvládnout dobře takticky a nezkomplikovali si to nějak zbytečně. Drželi jsme balon, Liberec jsme vlastně už vůbec nepouštěli do hry a dohráli to zkušeně. Myslím, že právě takové věci nám ze začátku sezony chyběly. Třeba ve Zlíně, kdy jsme vedli těsně před koncem dva nula a skončilo to remízou.

Byl to osobně váš nejlepší výkon po příchodu do Jablonce vloni v létě?
Tak to já nevím, ale hlavně, jak už jsem říkal, to byl nejlepší výkon mužstva v sezoně. Hráli jsme dobře předtím v Příbrami i doma se Slavií, jenže pak v Plzni to byl zase pád a šedesát minut tragedie. Proto jsem rád, že se nám to teď takhle povedlo zrovna v derby s Libercem a dá se říct, že jsem rád i kvůli panu Peltovi, který asi z těch našich výkonů předtím radost neměl. Doufám, že tenhle náš fotbal a výsledek mu teď tu radost udělaly.

Dá se s nadsázkou říct, že jste výhrou v Podještědském derby ten nepovedený podzim zachránili?
No, je to o trošku lepší, ale že bychom tím vymazali těch, já nevím, devět zápasů předtím, to si úplně nemyslím. Do konce máme ale ještě dva zápasy a ty když vyhrajeme, tak bychom asi mohli ten podzim nakonec ještě hodnotit celkem slušně.

Pár minut před koncem jste zůstal ležet na trávníku, pak jste odkulhal do kabin a byl jste střídán. Co se stalo?
Já jsem si už před zápasem lehce poranil kotník. Na konci utkání jsem blbě šlápnul myslím že na Bartošáka a trochu jsem si s ním hnul znova. Takže budu zase věřit našim klukům, že mě dají do kupy, abych byl připravený na sto procent na další zápas.

Po domácí prohře před měsícem s Brnem jste museli rozčíleným fanouškům osobně hned po zápase vysvětlovat, proč nevyhráváte. Myslíte, že výhrou v derby nad rivalem a navíc jasně 3:0 jste si je už udobřili?
Asi ti fanoušci budou teď rádi. Proti Liberci si to od nás zasloužili, protože na podzim si tady zatím ty naše výkony a výsledky dost vyžírali a konečně jsme jim teď tím fotbalem udělali trošku radosti.