Potupa. Kodaň přejela 'zmrzlou' Spartu 3:0, Pražané dohrávali v deseti

21:43aktualizováno  23:01
PRAHA - Takhle se o vítězství a tím i postup do další fáze Evropské ligy nebojuje. Téměř vyprodaná Letná zažila hrozivé rozloučení s fotbalovým rokem 2009. Dánský celek FC Kodaň domácí jednoznačně smetl a nebýt brankáře Blažka, skóre mohlo být hrozivější než konečných 0:3.

Sparta-Kodaň. foto: ČTK

Sparta Praha - FC Kodaň

Kontrolovaná ofenziva. Tak znělo sparťanské heslo před utkáním. Dvaadvacet minut vycházela jen část, ta obranná. Poté stačily dvě standardky a v plné nahotě se ukázalo, co pro Spartu nyní znamená stoperská dvojice Hubník-Řepka.

Ani jeden z nich dnes nemohl nastoupit a jak při první brance, tak především při té druhé, to bylo až příliš znát. Hostující útočník N´Doye se musel ve sparťanském pokutovém území až bát. Nebál, dvakrát přesně zakončil hlavou k pravé Blažkově tyči a rázně přiblížil FC Kodaň k postupu do jarního pokračování Evropské ligy.

OHLASY PO UTKÁNÍ ZE SPARŤANSKÉ KABINY ČTĚTE ZDE!

Druhý poločas? Jedním slovem - hrůza
Do druhé půle vtrhla Sparta jako uragán, nadšení ale fanouškům i hráčům vydrželo sotva pět minut. Poté se hra opět vyrovnala a poté začalo potupné loučení s fotbalovým rokem 2009 ve sparťanském podání.

54. minuta - Hoheneder nesmyslně fauloval N´Doyeho v pokutovém území a Gronkjaer z penalty zvýšil na 3:0 pro hosty. 59. minuta - blikanec a la Řepka předvedl Pamič, který na půlce zezadu nesmyslně sestřelil Vingaarda, přestože měl již žlutou kartu. Následovala zasloužená druhá a odchod ze hřiště. Sparťanští fotbalisté se definitivně sesypali.

Blažek zachránil Spartu od ještě větší blamáže
Deset minut před koncem zabránil dvakrát po sobě parádním zákrokem v radosti z hattricku N´Doyemu brankář Blažek, hosté si však radost z fotbalu a z postupu zkazit nenechali.

Fotbalisté Sparty zakončili podzim nejhorším výkonem v sezoně, který ostře kontrastuje z výborným vstupem do evropských pohárů. Kdo si ale ještě dnes vzpomene na skvělé vítězství 3:1 nad Panathinaikosem ve 3. předkole Ligy mistrů? Asi nikdo, přitom na domácí rozlučku bylo i přes teploty hluboko pod bodem mrazu zvědavo přes 17 tisíc fanoušků.

Výkon Sparty je ovšem nezahřál, z postupu se do jarní fáze Evropské ligy se na Letné po závěrečném hvizdu radovali hosté z Kodaně. Zaslouženě!

6. KOLO EVROPSKÉ LIGY

AC Sparta Praha - FC Kodaň 0:3 (0:2)
Branky: 22. a 30. N'Doye, 54. Grönkjaer z pen.
Rozhodčí: Kever - Dettamanti, Helbling (Švýc.). ŽK: Kušnír, Pamič, Kucka - N'Doye. ČK: 59. Pamič. Diváci: 17.151.

Sparta: Blažek - Kušnír, Hušek, Hoheneder, Pamič - Žofčák, Vacek (52. Kadlec), Kucka (78. Kladrubský), Zeman - Holenda, Wilfried (66. Jirouš). Trenér: Chovanec.

Kodaň: Wiland - Pospěch, Antonsson, Laursen, Wendt - Hutchinson, Kvist, Nörregard (82. Delaney), Vingaard (71. Sionko) - Grönkjaer (87. Ailton), N'Doye. Trenér: Solbakken.