13. ledna 2007 11:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Poslední sezona? Možná ne!

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Kateřina Neumannová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Neumannová. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Praha Olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová včera pro LN vůbec poprvé připustila, že právě probíhající sezona nemusí být její poslední.

Nejlepší česká lyžařka dosud poměrně razantně a zásadně odmítala veškeré spekulace na téma, jestli si konec kariéry na poslední chvíli přeci jen nerozmyslí.

 O to zajímavěji znějí její slova vyřčená v rakouském Tauplitz, kde v těchto dnech trénuje.   „Příští sezonu zcela jistě lyžovat nebudu, ale kdo ví, jestli se mi po určité pauze po závodění nezasteskne a já nedostanu cukání se na lyže znovu postavit,“ prohlásila pro LN.  „Tahle, byť v současné době pouze hypotetická úvaha, že se k lyžování někdy vrátím, je každopádně reálnější než ta, že budu závodit příští rok,“ vysvětlovala.

Lyžařka, jako by se svých slov snad až mírně zalekla, vzápětí dodala: „Popravdě řečeno, téhle vizi ale v těchto dnech sama moc nevěřím...“ Neumannová se z Rakouska vrátí nejspíš v průběhu neděle, aby stihla slavnostní vyhlášení ankety Sportovec roku.

Málokdo si asi zároveň připouští možnost, že by zítra večer v pražském hotelu Top mohl korunu pro nejlepšího sportovce Česka za rok 2006 převzít někdo jiný než právě Neumannová. Pravděpodobnost, že by Jágr, Čech či snad kdosi další z nominované desítky mohl trumfnout její olympijské vítězství, se totiž zdá být takřka mizivá.  Neumannová se tak nejspíš na sklonku své mimořádné kariéry dočká pocty, na kterou také celý svůj sportovní život čekala.

 Pokud skutečně zvítězí, stane se teprve sedmou ženou v téměř padesátileté historii této prestižní ankety. Poslední sportovkyní, která se z královské koruny radovala, byla v roce 1984 Květa Jeriová, také běžkyně na lyžích.  Podle slov Petry Pavelkové z pořádající agentury BPA Neumannová, jak u ní bývá v posledních měsících zvykem, v závěru týdne asi zvolí opět cestování vzduchem.  V neděli dopoledne bude možná ještě v Rakousku lyžovat a do hlavního města pak přiletí helikoptérou, která jí usnadňovala minulý týden cestování při seriálu Tour de Ski.

Václav Cibula, Lidové noviny
  • 3Diskuse