Portugalsko - Maroko 1:0, Ronaldo se stal nejlepším evropským střelcem historie

13:21aktualizováno  15:57
moskva - Útočník Cristiano Ronaldo v zápase skupiny B na mistrovství světa s Marokem otevřel už ve 4. minutě skóre a svým čtvrtým gólem na šampionátu v Rusku zařídil fotbalistům Portugalska výhru 1:0. S 85 góly se pak stal nejlepším evropským reprezentačním střelcem.

Co by to byl za souboj krásy bez Cristiana Ronalda. foto: čtk/ap

Angličané a Brazilci se bouří: Proč videorozhodčí během zápasu nic nedělají?

Portugalci se čtyřmi body se přiblížili osmifinále. Africký tým naopak podruhé prohrál a jako první účastník turnaje v Rusku ztratil i teoretickou šanci na postup.

Ronaldo na moskevských Lužnikách rozhodl už ve čtvrté minutě a s 85 góly se stal nejlepším reprezentačním střelcem Evropy.

Hvězdný útočník Realu Madrid překonal maďarskou legendu Ference Puskáse, více branek za národní tým než Ronaldo zaznamenal jen Íránec Alí Daeí.

online ze zápasu si přečtěte ZDE

Portugalský kapitán zaznamenal 85. gól při svém 152. reprezentačním startu.

Pětinásobný držitel Zlatého míče se čtyřmi brankami vede tabulku kanonýrů ruského turnaje, na předchozích třech MS se přitom Ronaldo dohromady trefil jen třikrát.

V závěrečných pondělních utkáních skupiny B se úřadující mistři Evropy utkají s Íránem, Maroko turnaj uzavře proti Španělsku.

Zklamání marockých fotbalistů.
Cristiano Ronaldo se raduje z úvodního gólu zápasu s Marokem.

Portugalci stejně jako v úvodním duelu se Španělskem (3:3) šli do vedení už ve čtvrté minutě.

Při rohovém kopu dostal hodně prostoru Ronaldo a prosadil se razantní hlavičkou. Třiatřicetiletý kanonýr navázal na hattrick proti Španělům a se čtyřmi góly vede tabulku střelců turnaje.

Portugalsko - Maroko 1:0

Branka: 4. Ronaldo. Rozhodčí: Geiger (USA) - Fletcher (Kan.), Anderson (USA) - Zwayer (video, Něm.). ŽK: Adrien Silva - Benatía. Diváci: 78.011.
Portugalsko: Patrício - Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro - Bernardo Silva (59. Martins), W. Carvalho, Moutinho (89. Adrien Silva), Mário (70. B. Fernandes) - Guedes, Ronaldo.
Maroko: Kadžuí - Dirár, Benatía, Da Costa, Hakimí - Ahmadí (86. Fadžr), Busúfa - S. Amrabat, Bilhanda (75. Carcela), Zijach - Butaíb (70. Kaabí).

Ronaldo byl při chuti a o chvíli později po otočce v šestnáctce těsně minul branku. Maročané si pak vytvořili velký tlak.

Odpovědět mohl stoper Benatía, ale jeho hlavičku z rohu zastavil brankář Patrício. Na druhé straně nepřidal druhý zásah Guedes, kterého zblízka reflexivně vychytal gólman Kadžuí.

Maročané potřebovali minimálně remízu k odvrácení vyřazení a začali aktivněji i druhý poločas. V 57. minutě se blýskl Patrício proti Bilhandově hlavičce, po další standardní situaci kapitán Benatía z dobré pozice minul.

Hodně pasivní Portugalci i poté přenechávali iniciativu africkému soupeři, ale ten se dál trápil v koncovce. Nejaktivnější marocký střelec Benatía v nastavení z poslední šance opět vysoko přestřelil.

Svěřenci Hervého Renarda tak nenavázali na předchozí vzájemné utkání z MS 1986, kdy porazili Portugalsko 3:1, a při prvním startu na šampionátu po 20 letech skončí už po základní skupině.