Blázinec nakonec. Portugalci dostali gól v nastavení, Španělé ho dali a jsou první

20:48aktualizováno  22:02
volgograd/kaliningrad - Takový konec na dvou stadionech najednou se nevidí. Fotbalisté Španělska byli blízko tomu, aby vypadli na mistrovství světa už ve skupině, v nastavení druhé půle zápasu s Marokem však vyrovnali na 2:2, i když jim sudí gól původně kvůli ofsajdu neuznali, a ze skupiny B postoupili do osmifinále z prvního místa. Írán byl blízko postupu na úkor mistrů Evropy z Portugalska, po vyrovnání na 1:1 v prodloužení měl obrovskou šanci, tu však Amirí neproměnil a tak jdou z druhého místa dál Portugalci.

Smutnící Íránci. Byli kousek od postupu na úkor Portugalců. foto: ČTK

Írán - Portugalsko 1:1

Branky: 90.+3 Ansárífárd z pen. - 45. Quaresma. Rozhodčí: Cáceres - Cardozo, Zorrilla (všichni Par.) - Irrati (video, It.). ŽK: Hadžsafí, Azmún - Guerreiro, Quaresma, Ronaldo, Cédric. Diváci: 41.685.
Írán: Baíranvánd - Rezajíán, Hosejní, Púralígandží, Hadžsáfí (56. Mohammadí) - Taremí, Džahánbachš (70. Ghoddos), Ezatolahí (76. Ansárífárd), Ebrahimí, Amirí - Azmún.
Portugalsko: Patrício - Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro - Quaresma (70. B. Silva), Carvalho, Adrien Silva, Mário (84. Moutinho) - Ronaldo, André Silva (90.+6 Guedes).

Portugalci skončili v tabulce za Španělskem pouze o skóre. Ve vyřazovací části nastoupí úřadující evropští šampioni proti Uruguayi.

Portugalce poslal do vedení ve 45. minutě Ricardo Quaresma nádhernou střelou šajtlí z hranice vápna do horního rohu.

Hvězdný útočník Cristiano Ronaldo poté neproměnil penaltu a promarnil možnost dotáhnout se pátým gólem na nejlepšího střelce turnaje Angličana Harryho Kanea.

Příležitost pokutového kopu dostal v nastavení také Írán a Karím Ansárífárd vyrovnal. Vítězství a senzační postup mohl Íránu poté zajistit Vahíd Amirí, který ale ve velké šanci trefil jen boční síť.

Výběr trenéra Carlose Queiroze obsadil v tabulce třetí místo o bod za Španělskem a Portugalskem.

Španělé narazí na domácí Rusy

Španělsko - Maroko 2:2

Branky: 19. Isco, 90.+1 Aspas - 14. Butaíb, 81. Nasjrí. Rozhodčí: Irmatov - Rasulov, Saidov (všichni Uzb.) - Zwayer (video, Něm.). ŽK: Ahmadí, N. Amrabat, Da Costa, Busúfa, Kadžuí, Hakimí (všichni Mar.). Diváci: 33.973.
Španělsko: De Gea - Carvajal, Piqué, Ramos, Alba - Busquets, Thiago (74. Asensio) - Silva (84. Rodrigo), Isco, Iniesta - Diego Costa (74. Aspas).
Maroko: Kadžuí - Dirár, Da Costa, Saís, Hakimí - Ahmadí, Busúfa - N. Amrabat, Bilhanda (63. Fadžr), Zijach (85. Buhaddúz) - Butaíb (72. Nasjrí).

To svěřenci trenéra Fernanda Hierra v nedělním osmifinále vyzvou domácí Rusko.

Maročan Chálid Butaíb sice ve 14. minutě v Kaliningradu otevřel skóre, ale Španělé rychlé vyrovnali díky Iscovi.

V 81. minutě vrátil outsiderovi vedení střídající Júsuf Nasjrí. Ve druhé minutě nastavení pak vyrovnal náhradník Iago Aspas, jehož trefu potvrdil až videorozhodčí.

Španělský tým prodloužil svou sérii bez porážky na 23 utkání.