Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Porážka 0:2 není ostuda, vědí v Plzni

23:32
BARCELONA - Ostudu plzeňští fotbalisté na Nou Campu neudělali, ale někdy měli i trochu štěstí. Po zápase Ligy mistrů v katalánském fotbalovém pekle to řekl trenér Západočechů Pavel Vrba, kterého mrzel po porážce 0:2 od Barcelony jen zbytečný druhý gól v závěru, který nedal jeho týmu šanci pomýšlet na případné překvapení.

Pavel Vrba trenér Plzně foto: ČTK

První poločas přes jeden inkasovaný gól Vrbu nezklamal. "Hráči poměrně dobře plnili naše domluvy, i když na hřišti je všechno vždy trochu jinak. Po pauze nás už ale Barcelona presovala výše a my měli více problémů. Mrzel mě jen způsob, jak jsme inkasovali druhou branku," řekl kouč v rozhovoru pro Českou televizi.

VÍCE O STŘEDEČNÍCH ZÁPASECH LIGY MISTRŮ

Připustil, že soupeř měl někdy i smůlu a jeho svěřenci naopak štěstí. "Schopnosti hráčů Barcelony jsou někde jinde, ale ostudu jsme tu rozhodně neudělali. Ostatně všechny zápasy Barcelony jsou vlastně podobné, dnešní duel nebyl výjimkou," doplnil Vrba.

Anketa

Jak si povede Plzeň v dalším průběhu Ligy mistrů?

Zabojuje a postoupí do další fáze 128
Ze třetího místa skupiny zamíří do Evropské ligy 1422
Skončí na posledním čtvrtém místě 502

Obránce David Limberský připustil, že jen v prvním poločase měli Západočeši trochu šanci držet soupeře v odstupu. "Každý týden na to koukáte v televizi, ale na trávníku to je pak něco jiného. Zvláště po pauze jsme už jen běhali bez míče, někdy to bylo dost frustrující. Na druhou stranu, ten výsledek je pro nás ještě pozitivní. Těžko jsme zachytávali jejich náběhy, byla to škola," uvedl plzeňský fotbalista.

Příznivci Plzně byli spokojení i s porážkou

Potleskem odměnily zhruba čtyři stovky fanoušků na plzeňském náměstí výkon fotbalistů Viktorie, kteří prohráli v Lize mistrů v Barceloně 0:2. Většina diváků, kteří sledovali veřejnou projekci, se z výsledku radovala, protože čekala horší prohru.

Zároveň si ale posteskli nad tím, že Viktorka ani jednou nevystřelila na bránu. Počet fanoušků byl překvapivě nejnižší ze všech zápasů Ligy mistrů i jejích předkol. Přitom dnešní utkání bylo v dosavadní stoleté historii klubu to nejatraktivnější.

"Možná je to dáno zimou, ale spíš si myslím, že je většina skalních fanoušků přímo v Barceloně," uvedl jeden z diváků. Ani plzeňské restaurace poblíž centra nebyly totiž dnes nijak výrazně zaplněné. Pouze v pověstných sportbarech a klubových hospodách typu TJ Potraviny nedaleko náměstí byly všechny židle obsazené. Atmosféra na náměstí byla hodně chladná, za první poločas se tleskalo jen dvakrát při akci Jiráčka a úniku Petržely po křídle.

Chvílemi bylo slyšet skandování "Viktorka, Viktorka", ale nikoli z plochy, nýbrž z reproduktorů přímého přenosu. Nálada byla možná ovlivněna také tím, že na rozdíl od jiných zápasů dnes lidé fandili mezi dřevěnými stánky, protože na náměstí se konají až do čtvrtka Havelské trhy. Někteří trhovci měli ještě otevřeno a na ploše centrální městské plochy se prodávaly ještě například trdelníky, halušky, ale také perníková srdce.

Po skončení zápasu se lidé hned rozešli domů, i když na náměstí se dále čepovalo pivo ve čtyřech stáncích. Také podle policistů bylo dnešní fandění velmi poklidné a k žádnému incidentu nedošlo.