Porazíme buď Ameriku, nebo Slovensko. Je nám to jedno, má jasno obránce Kolář

7:00
Kangnung - V kariéře nikdy nepatřil k ofenzivním bekům. V aktuální sezoně ale prožívá útočnou renesanci. Obránce Jan Kolář si převedl formu i do reprezentace a na olympijském turnaji v utkání se Švýcarskem (4:1) přihrál na dvě branky českého týmu.

Pavel Francouz a Jan Kolář zabraňují Švýcarům ve skórování. foto:  Michal Růžička, MAFRA

POHLED: Hlavně čistě, pánové. Fauly mohou hokejisty obrat o medaili

První místo ve skupině, mohlo to být vůbec lepší?
Hlavně jsme spokojeni, že máme tři dny volna. Program byl hodně náročný, všechny tři zápasy byly obtížné. Je těžké hrát takhle za sebou, tím spíš, když jsou všechny týmy vyrovnané. Pokud vás tady někdo na jednu třetinu zamkne, rozdýcháváte to každý zápas. Jsme hodně rádi, že jdeme dál z prvního místa.

Jak moc bylo těžké dobývání švýcarské obrany?’
Hráli dobře. Sice jsme měli ve druhé třetině víc ze hry, ale nepramenily z toho žádné šance, protože oni dobře bránili box před brankou. Nám se vůbec nedařilo tam dostat puky na odskok a na dorážky. Hlavně, že to tam pak spadlo ve třetí třetině. Pak už jsme to dohráli v klidu.

Radost sektoru českých fanoušků.
Václav Prospal a Josef Jandač při rozboru hry.

Jaké byly pokyny ve druhé přestávce?
Věděli jsme, že pokud se k nim dostaneme do pásma, hrají hodně před brankou a těžko se tam dostává. Dlouho se nám nedařilo plnit to, o čem jsme mluvili. Ale aspoň jsme je tam uvařili a měli v koncovce víc sil.

Měli jste hodně oslabení, jak bylo těžké je přečkat?
Hlavně ty v první třetině. Hráli jsme jich tam hodně a těžko jsme se z toho dostávali. Pak mě i překvapilo, že jsme měli víc sil ve druhé třetině, po tom, co jsme museli ubránit. V každém zápase máme hodně vyloučených, na tomhle musíme zapracovat, protože v další fázi by se nám to mohlo vymstít.

Je nějaký tým, který byste si přál do čtvrtfinále?
Je to tak nějak jedno. Sledujeme spíš ostatní sporty, co bude, to bude. Jestli chceme uspět, nesmíme se dívat doleva ani doprava, ale hrnout všechno před sebou a porazit kohokoliv.

Čeští hokejisté se radují z gólu Michala Řepíka.

Tak jinak, USA nebo Slovensko?
Tak porazíme buď Ameriku, nebo Slovensko. (usměje se)

Je vidět, že týmu sebevědomí nechybí.
Jsme sebevědomí. To musíme být, máme tady dobrý tým, skvělou partu. Všechny tři zápasy jsme zlomili dravostí, soudržností a bojovností. To by mohl být plus do vyřazovacích bojů.

Slíbili vám trenéři za první místo nějaké volno, abyste se mohli navštívit třeba nějaké jiné sporty?

My to trenérům nařídíme, aby nám to volno dali. (směje se)