Poprvé v kariéře chytil penaltu a Slavii přiblížil 400 milionů. ‚Konečně,‘ radoval se Kolář

0:30
Kluž (Od našeho zpravodaje) - Lepší chvíli na důležitý zákrok si doopravdy vybrat nemohl. V klíčovém momentě úvodního utkání play off Ligy mistrů v Kluži (1:0) chytil slávistický brankář Ondřej Kolář pokutový kop, udržel čisté konto a výrazně zvýšil šance na postup do základní skupiny. „Konečně!“ vydechl.

Kluž - Slavia 0:1. Masopust přiblížil Slavii Ligu mistrů, hrdina Kolář chytil v 79. minutě penaltu

Vždyť penaltu zneškodnil v profesionální kariéře ve svých čtyřiadvaceti letech úplně poprvé. Na třináctý pokus.

„Věřil jsem si, střelce jsem měl nastudovaného, věděl jsem že bude do poslední chvíle čekat, jestli někam skočím, já zůstal stát, nedal mu na výběr a pak jsem trefil stranu,“ popisoval Kolář novinářům po utkání.

Penaltu chytil v 79. minutě Billelu Omranimu, proti střele skočil po své levé ruce, míč vyrazil před sebe a zbytek už za něj zvládli pohotoví obránci.

Teď jste Lize mistrů blíž.
Všichni to cítíme, ale pořád jsme teprve v poločase. Je důležité, že si vezeme výhru jedna nula, ale musíme k tomu stejně přistoupit i v domácím utkání. Vstřelit gól a nejlépe znovu žádný neinkasovat.

George Tucudean v souboji s Lukášem Masopustem.
Nicolae Stanciu si kryje míč.

Ukázala vám Kluž po přestávce, čeho je schopna?
Dostali se zpátky do hry, to jsme všichni viděli. Zatímco v první půli do toho vstoupili s respektem a my hráli dobře, po přestávce potřebovali dát gól a neměli co ztratit. Hodně míčů nakopávali na útočníka, který je dovedl udržet. Vytvořili si nějaké šance, závary.

A pak přišla vaše chvíle. Na penaltu jste si věřil?
Jo, protože už minule jsem nedostal gól z penalty s Olomoucí díky tyčce. Protrhl jsem tu svoji sérii a tady se mi na to podařilo navázat.

Důležitých zákroků jste měl víc, odchytal jste své nejlepší utkání ve Slavii?
Spíš ta penalta byla takovým nejlepším momentem, protože kluky už jsem podržel víckrát. I když v předkole Ligy mistrů je to samozřejmě jiné, snad to půjde stejně i v odvetě.

V ní umí Kluž pořádně kousat, což potvrdila třeba nečekaným vítězstvím 4:3 na Celtiku ve třetím předkole. Varování?
Na hřištích soupeřů dávají góly, daří se jim. My se musíme poučit z chyb, které udělali její předchozí soupeři. Věřím, že to zvládneme.