Poprad znovu prohrál. Sestřelil ho Červenka

22:16
MOSKVA - Útočník Roman Červenka si upevnil pozici nejlepšího střelce Kontinentální hokejové ligy dvěma góly, kterými přispěl k vítězství Omsku 3:1 na ledě Lva Poprad. Svou bilanci vylepšil na 13 branek z 19 zápasů. Na konci první třetiny dal Červenka vítězný gól, v 56. minutě pak pojistil vítězství Avangardu po přihrávce Martina Škouly.

Hokejisté HC Lev Poprad z KHL foto: HC Lev Poprad

Poprad prohrál už pošesté v řadě. Omsk vyhrál potřetí za sebou, stejně jako Petrohrad, kterému třetí vítězství v řadě vychytal po nedávném návratu na led po otřesu mozku brankář Jakub Štěpánek. Nejlepší tým Západní konference, vedený Milošem Říhou, porazil 3:1 Spartak Moskva, na jehož střídačce český kouč působil do loňského října. Dvěma asistencemi se na vítězství podílel útočník Petr Průcha.

Štěpánek inkasoval za poslední tři zápasy dohromady jen dva góly. V minulém utkání v Popradu udržel čisté konto, o které ho dnes ve 40. minutě připravil Oleg Gubin, jenž za stavu 3:0 využil přesilovou hru pět na tři. Petrohrad ztrácí tři body na vedoucí tým KHL Chabarovsk, má však tři zápasy k dobru.

Ani dva góly Josefa Straky neodvrátily porážku Čerepovce na ledě Čechova 4:6. Český útočník pomohl svou pátou a šestou brankou v sezoně smazat hostům ztrátu 0:4, v 51. minutě však během 55 sekund druhý nejhorší celek ligy znovu dvakrát udeřil.

Výsledky KHL

Nižněkamsk - Čeljabinsk 2:8, Petrohrad - Spartak Moskva 3:1 (PRŮCHA 0+2), Viťaz Čechov - Čerepovec 6:4 (za hosty STRAKA 2+0), CSKA Moskva - Magnitogorsk 4:2, Lev Poprad - Omsk 1:3 (za hosty ČERVENKA 2+0, ŠKOULA 0+1), Dinamo Riga - Chanty Mansijsk 1:0.