Poprad slaví vítězství díky hattricku Nedorosta

22:04
MOSKVA - Český útočník Václav Nedorost svým prvním hattrickem v KHL výrazně pomohl k výhře nováčka Popradu 6:3 nad hokejisty Čechova. U gólů dvojnásobného juniorského mistra světa jednou asistovali Jiří Hunkes a Jiří Sekáč.

Také díky Nedorostovi dokázal tým českého trenéra Radima Rulíka poprvé v soutěži nastřílet v jednom zápase šest gólů. Lev vyhrál podruhé za sebou a v tabulce Západní konference se posunul na deváté místo, dva body pod hranici postupu do play off.

Roman Červenka potvrdil pozici nejlepšího střelce KHL dvěma góly, kterými zpečetil vítězství Omsku 4:1 v Rize. Král kanonýrů uplynulé sezony má po dnešku na kontě 15 branek, o tři víc než Petr Vrána z Chabarovsku a Maxim Pestuško z Nižněkamsku.

Pětadvacetiletý Červenka, který se omluvil z blížícího se turnaje Karjala, vstřelil v 49. minutě třetí gól svého mužstva a necelé tři minuty nato přidal v přesilovce po přihrávce obránce Martina Škouly definitivní pojistku. Mistr světa z loňského roku tak potvrdil svou vynikající střeleckou formu z poslední doby. V uplynulých pěti zápasech neskóroval jen jednou - ve středu proti Petrohradu s Jakubem Štěpánkem v brance - a připsal si v těchto duelech sedm branek.

Po měsíčním půstu se trefil i Průcha za Petrohrad

Téměř po měsíci se v KHL trefil útočník Petr Průcha a pomohl Petrohradu k vítězství 5:4 v prodloužení nad Chanty Mansijskem. Svěřenci trenéra Miloše Říhy, v jejichž brance byl tentokrát místo Štěpánka jeho ruský kolega Ilja Ježov, se díky tomu dostali do vedení v soutěži o bod před Chabarovsk. Bronzový medailista z letošního MS Průcha skóroval v 8. minutě a zvýšil na 2:0, protože už po 37 sekundách otevřel účet zápasu jeho spoluhráč Dmitrij Kalinin. Průcha zaznamenal třetí trefu v sezoně a první od 9. října.

Devětadvacetiletý český útočník se navíc podílel i na vítězném gólu. V druhé minutě prodloužení přihrál v přesilovce Kalininovi na rozhodující trefu. Ještě o týden déle než Průcha čekal na třetí gól v sezoně Libor Pivko z Dinama Minsk. Jednatřicetiletý svěřenec trenéra Marka Sýkory ukončil střelecký půst v duelu proti Čerepovci a pomohl svému týmu k vítězství 3:0.

Petrohrad se dostal do čela KHL také díky porážce jednoho z nejlepších týmů Východní konference Čeljabinsku, který prohrál 0:4 v Ufě. Úřadující vítěz Gagarinova poháru tak uspěl hned v prvním utkání po odvolání trenéra Sergeje Michaljova. Totéž se povedlo Atlantu Moskevská oblast, kde ve čtvrtek skončil kouč Bengt-Ake Gustafsson. Finalista minulé sezony doma v Mytiščích porazil 3:2 Magnitogorsk.

Výsledky KHL

CSKA Moskva - Spartak Moskva 2:1
Ufa - Čeljabinsk 4:0
Atlant Mytišči - Magnitogorsk 3:2
Kazaň - Barys Astana 2:3 (za hosty NOVOTNÝ 0+1)
Nižněkamsk - Jekatěrinburg 3:2
Petrohrad - Chanty Mansijsk 5:4 v prodl. (za domácí PRŮCHA 1+1) Dinamo Minsk - Čerepovec 3:0 (PIVKO 1+0)
Dinamo Riga - Omsk 1:4 (ČERVENKA 2+0, ŠKOULA 0+1)
Lev Poprad - Viťaz Čechov 6:3 (za domácí NEDOROST 3+0, HUNKES a SEKÁČ oba 0+1).