Ponížený Mourinho. Schytal debakl na svém Stamfordu a zesměšnil ho kouč Chelsea

9:45
LONDÝN/PRAHA - Debakl 0:4 s Chelsea. Tým, ve kterém José Mourinho dlouho působil, mu - v rámci Premier League - uštědřil nejhorší porážku v kariéře. Za šestnáct let dlouhou kariéru se portugalskému trenérovi stalo jen pětkrát, aby jeho svěřenci inkasovali čtyři nebo víc branek. Mourinhovi se také nelíbilo „ponižující“ chování jeho protějška Antonia Conteho.

José Mourinho foto: ČTK/APReuters

Mourinho je na dně. Chelsea deklasovala jeho United 4:0

Krátce po závěrečném hvizdu se Mourinho při podávání ruky nahnul ke Contemu a italsky zašeptal: „Je to jenom můj názor, ale tohle se za stavu 0:4 nedělá. Když je to 0:1? Ok. Ale po čtvrtém gólu je to pro mě ponižující.“

Trenérovi Manchesteru se nelíbilo, že Conte po gólu N’Gola Kantého na 4:0 pro Chelsea bujaře slavil a gesty se k radování snažil vybudit i fanoušky na Stamford Bridge.

Nutno podotknout, že Conte velmi emotivně prožívá každou branku, kterou jeho tým vstřelí. Italský kouč Chelsea na kritiku zareagoval.

„Chcete, abych se zklidnil? To můžu zůstat doma a změnit práci. Dle mého jsem se choval normálně. Mourinha jsem nezesměšnil.“

Mourinha zesměšnila i jeho defenziva

Co ale Portugalce - a celý Manchester United - zesměšnilo, byl výkon defenzivy a výsledek. Co naplat, že statistiky byly relativně vyrovnané. Chelsea byla od první minuty efektivnější.

Vtipálek Eidur

Eidur Gudjohnsen, jenž pod Mourinhem působil na Stamford Bridge, glosoval na Twitteru nedělní šlágr.„José stále ví, jak dostat z Chelsea to Nejlepší,“napsal.

Přesněji řečeno od 30. vteřiny, kdy po nedorozumění v hostující obraně skóroval Pedro. Mimochodem, španělský křídelník byl i u nejhorší Mourinhovy porážky vůbec. To Barcelona ztrapnila Real 5:0 a Pedro se pod výsledek podepsal jedním gólem.

Ale zpět ke šlágru 9. kola anglické Premier League.

„Pokud bychom z hodnocení odmazali chyby, které jsme vyráběli v obraně, mohl bych říct, že to od nás byl dobrý výkon.“

„Drželi jsme míč, vytvářeli jsme si šance, nadějné příležitosti... Výsledek je pak nefér. Jenomže první minelu jsme udělali po 30 vteřinách. Od první minuty bylo vše špatně,“ mrzelo Mourinha.

Za celou kabinu se omlouvám fanouškům

Trenér United uznal, že to byla pro Chelsea ideální situace, jelikož je nejsilnější ve hře na brejky.

Manchesteru se navíc nedařilo zakončovat slibné akce - třeba Zlatan Ibrahimović jako by po příchodu z Francie zapomněl dávat góly. A za stavu 2:0 pro domácí mohli alespoň snížit Ander Herrera s Jesse Lingardem.

Jediným pozitivem pro Manchester byli na Stamford Bridge hostující fanoušci, kteří svůj tým po 90 minut hlasitě podporovali. „Proto se jim za celou kabinu upřímně omlouvám,“ hlesl Mourinho.

Trenér Manchesteru José Mourinho v akci.
Manchester United vs. Leicester (Jose Mourinho).

United, kteří v létě masivně posilovali kádr, zatím neoslňují. Se skóre 13:12 jsou až sedmí a na vedoucí pozice ztrácejí šest bodů. Vědí, že musejí zabrat.

„Je naší povinností vyhrávat. Nechci říct, že nás čekají vyloženě lehká utkání, nicméně máme Burnley, Swansea, West Ham... Zápasy, v nichž musíme vítězit,“ zdůraznil na závěr portugalský trenér.