3. listopadu 2012 16:34 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

S taktikou pomáhala i moje srbská trenérka, říká Šafářová

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Česká tenistka Lucie Šafářová ve Fed Cupu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká tenistka Lucie Šafářová ve Fed Cupu | foto: Reuters

PRAHA V loňském finále oba zápasy proti Ruskám prohrála. Domácí obhajobu fedcupového titulu ale zahájila tenistka Lucie Šafářová (25) vítězstvím nad srbskou jedničkou Anou Ivanovičovou a přinesla do české šatny první bod. "Po porážkách z minulého roku jsem strašně chtěla vyhrát. Jsem moc šťastná, že se mi to povedlo před vlastním publikem," usmívala se 17. hráčka světového žebříčku.

Po opatrném začátku jste se rychle osmělila a začala soupeřku přehrávat. Jak moc to bylo důležité?
Byl to těžký zápas plný dlouhých výměn. V úvodu jsme byly obě velmi nervózní. Vymanila jsem se z toho jako první a postupně to ze mě úplně spadlo. Dostala jsem se do zápasu a díky tomu jsem mohla víc riskovat. Pak už jsem soupeřku dostala pod tlak. Bylo důležité soustředit se na každý míč. Navíc mě podržel servis pokaždé, když jsem to nejvíc potřebovala. I Ana totiž měla spoustu brejkbolů.

Kdy přesně jste začala cítit, že si věříte víc než srbská jednička?
Pohodu jsem našla docela rychle. Někde uprostřed prvního setu už jsem hrála svůj tenis. Pomohlo mi, že už jsem jedno finále hrála. Díky té zkušenosti už jsem věděla, co mě čeká. Snažila jsem se nevnímat nervozitu. Přijmula jsem ji a dokázala myslet jen na taktiku.

Platilo na Ivanovičovou hodně, že jste levačka?
Často jsem při podání používala levorukou zatáčku do jejího bekhendu, který má horší než forhend. Proti hráčce jejího typu to byla velká výhoda a musím přiznat, že to bylo součástí taktiky.

Pomohla vám i bouřlivá atmosféra pražské 02 areně?
Publikum bylo skvělé a strašně mi pomohlo. Když jsem zahrála dobrý úder, celá hala se zvedla. Před tolika lidmi, kteří by fandili hlavně mně, jsem ještě nikdy nehrála. Bylo to úžasný.

Je to jedno z největších vítězství ve vaší kariéře?
Mám za sebou dobrou sezonu, ve které jsem už sehrála spoustu skvělých zápasů. Tenhle ale určitě patří mezi mé mé největší úspěchy v kariéře. Porazila jsem přece výbornou hráčku ve velmi důležitém souboji.

Jste ráda, že vaše srbská trenérka Biljana Veselinovičová je s vámi v Praze a pomáhá českému týmu?
Vážím si toho, že je tatdy s námi a ještě na naší straně. Vždycky je mojí velkou oporou. Obě srbské tenistky navíc zná už odmalička a v pátek jsem s ní a kapitánem Petrem Pálou dlouho do večera seděla a vymýšlela tu správnou taktiku.

Co řekla Ana Ivanovičová?

Byl to velmi těžký zápas, Lucka má za sebou dobrou sezonu a také dnešní utkání jí sedlo. I tak jsem cítila, že můžu vyhrát. Ale neproměňovala jsem důležité míče, což mě ničilo a frustrovalo. Nechala jsem Lucii hrát agresivně a sama jsem netrefovala údery ideálním způsobem. Měla jsem jí dřív zastavit, když si po nervózním úvodu začínala věřit. Možná to na mě také trochu dolehlo, protože reprezentovat je velká zodpovědnost.

  • 0Diskuse