NHL: Polák pomohl asistencí k výhře Toronta. Bodoval i Hertl

7:09aktualizováno  7:37
NEW YORK - Hokejový obránce Roman Polák z Toronta pomohl ve svém prvním zápase v sezoně v NHL po podpisu nové roční smlouvy asistencí k výhře nad Los Angeles 3:2. Kings neuspěli poprvé po sérii čtyř výher za sebou a v osmém utkání v sezoně vyšli poprvé bodově naprázdno. Nahrávku si připsal také útočník Tomáš Hertl ze San Jose, které vyhrálo na ledě New York Rangers 4:1.

Tomáš Hertl (48) a Jimmy Hayes (10) během zápasu mezi San Jose Sharks a New Jersey Devils. foto: ČTK

Jednatřicetiletý Polák podepsal s Maple Leafs jako nechráněný volný hráč v neděli smlouvu za 1,1 milionu dolarů a ve svém prvním vystoupení v ročníku bodoval už v šesté minutě. Útočník Mitchell Marner objel branku Kings, přihrál Polákovi za pravý kruh a jeho tvrdou střelu z první usměrnil do branky Matt Martin. Přišel sice do kontaktu s brankářem Jonathanem Quickem, ale podle rozhodčích k porušení pravidel nedošlo.

Vítězný zásah zaznamenal v 43. minutě Patrick Marleau, díky jehož čtvrté brance v sezoně Maple Leafs odskočili do dvoubrankového vedení. Kings už dokázali pouze snížit. Polák nastoupil ve třetí obranné dvojici a na ledě strávil přes dvanáct minut.

Ušetřit peníze se někdy nevyplácí. Favorit NHL žehrá na mizerně chytající dvojku

Polák nastoupil ve třetí obranné dvojici a na ledě strávil přes dvanáct minut. Český reprezentant odehrál první utkání od 15. dubna, kdy si ve druhém zápase úvodního kola play off proti Washingtonu zlomil kotník a lýtkovou kost.

„Je důležité zvítězit. Když hrajete špatně jako při sobotní prohře 3:6 proti Ottawě - a nic to neubírá na jejích schopnostech, nehráli jsme dobře - chcete odpovědět,“ prohlásil v úterý trenér Toronta Mike Babcock.

„Dnes se nám to podle mě povedlo, ale zároveň bylo důležité zvítězit nad mužstvem, které po šedesáti minutách ještě nepadlo a hrálo dobře. Předvedli jsme dobrý výkon a bylo to důležité utkání i díky tomu, že jsme našli způsob, jak hrát správně,“ doplnil kouč kanadského celku.

Výsledky NHL

New York Rangers - San Jose 1:4 (0:2, 0:1, 1:1) Branky: 45. Zibanejad - 2. Couture, 13. Heed (Hertl), 40. Donskoi, 43. M. Karlsson. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Couture, 3. M. Karlsson (všichni San Jose).

Toronto - Los Angeles 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) Branky: 6. M. Martin (Polák), 35. Bozak, 43. Marleau - 36. A. Kempe, 53. Lewis. Střely na branku: 34:38. Diváci: 19.235. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Andersen (oba Toronto), 3. Lewis (Los Angeles).

Torontu patří ve Východní konference se 14 body druhá příčka, o bod za vedoucí Tampou. Kings i přes prohru zůstali v čele Západní konference.

Hertl se přihrávkou podílel na premiérové a zároveň vítězné trefě švédského útočníka Tima Heeda z 13. minuty, jenž střelou z úhlu překonal svého krajana v brance New Yorku Henrika Lundqvista. Odchovanec Slavie Hertl si v osmi zápasech připsal pět bodů (2+3). Rangers po osmé prohře z deseti utkání patří předposlední místo ve Východní konferenci.

„Je to mnohem těžší, když se dostaneme do pozice, ve které musíme dohánět zápas. Snažíme se na led vyjet připravení, a pak nic nepředvedeme. Oni vystřelí, puk se odrazí od našeho hráče a skončí v brance. Poté už to jde z kopce. Kdybychom z šesti zápasů vyhráli pět, bylo by to trochu jiné. Teď se potřebujeme cítit dobře, ale když musíme dotahovat, není to jednoduché,“ řekl Lundqvist.

Domácí nedokázali využít ani jednu z šesti přesilovek, které jim Sharks nabídli. „Nemůžete přijet do Madison Square Garden, šestkrát nebo sedmkrát se nechat vyloučit a očekávat, že uspějete. Dneska nás naštěstí podržel brankář a ubránili jsme všechna oslabení. Měli jsme štěstí,“ řekl v úterý trenér San Jose Peter DeBoer.

Gólman San Jose Martin Jones zneškodnil 33 střel a byl vyhlášen první hvězdou večera. Sharks zvítězili ve třetím z uplynulých čtyř duelů.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...