Polák ozdobil 600. start v NHL gólem, Voráček řídil výhru Flyers

8:10
Hokejový obránce Roman Polák vstřelil ve svém 600. utkání NHL gól Petru Mrázkovi a přispěl tím Torontu k výhře 4:0 v Detroitu. Český gólman kryl 24 střel a osm z jeho devíti posledních startů skončilo prohrou týmu. Ve středečním programu soutěže zařídil Jakub Voráček jednou brankou a asistencí vítězství Philadelphie 2:0 na ledě New Yorku Rangers a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Roman Polák před dotírajícím Tomášem Tatarem. foto: ČTK/AP

Polák zvyšoval v závěru druhé třetiny na 2:0 s notnou dávkou štěstí. Střela ostravského rodáka od modré čáry mířila mimo branku, ale puk si do vlastní sítě srazil nohou u pravé tyčky stojící Jonathan Ericsson. Švédský obránce zavinil i první gól, kdy ztratil před brankou kotouč, čehož pohotově využil Auston Matthews a Mrázka překonal bekhendovým pokusem nad lapačku. Zbývající dvě trefy přidali v poslední části James van Riemsdyk a Nikita Sošnikov. Gólman Frederik Andersen zneškodnil 22 střel a připsal si třetí nulu v sezoně.

V Madison Square Garden se na úvodní gól čekalo až do 47. minuty, v níž Voráček způsobil v přesilové hře svou střelou závar. V něm si našel puk Wayne Simmonds a bekhendem skóroval. Vzápětí český útočník biliardovým způsobem pojistil vedení Flyers. Kladenský odchovanec vypálil a odražený puk prošel do branky od pravé i levé brusle Michaela Grabnera a následně ještě i od levé tyčky. Na druhé straně Steve Mason chytil 34 střel a připsal si po deseti měsících čisté konto.