Slavia v poháru končí. Favorit prohrál na půdě druholigového Žižkova

19:51aktualizováno  20:46
PRAHA - Z domácího Poháru FAČR vypadl třetí prvoligový tým. Slavia ve 3. kole prohrála 1:2 na hřišti druholigové Viktorie Žižkov. Rozhodující gól zápasu dal v nastaveném čase Radek Voltr. V dalším zápase Mladá Boleslav porazila Štěchovice 1:0.

Slavia - Mladá Boleslav. Zklamaní slávisté. foto: ČTK

Slavia vypadla ve 3. kole potřetí za poslední čtyři roky. Následovala tak Duklu Praha a Jihlavu, které vypadly o kolo dříve.

Proti Žižkovu jí z různých důvodů (reprezentace, zranění) chybělo 17 hráčů áčka: Latka, Škoda, Bílek, Hrubeš, Zmrhal, Nitrianský, Balaj, Juhar, Černý, Mičola, Berkovec, Hrubý, Kodr, Prošek, Mikula, Vyhnal a Salašovič.

V sestavě tak dostali šanci hráči širšího kádru a mladíci z juniorky či devatenáctky. V obraně nastoupili talentovaní Fialka či Bejbl, v útoku Diop a mezi náhradníky byli například Fotr nebo Batka.

V malém pražském derby se potkaly druhý tým první ligy a vedoucí tým druhé ligy. Slavia ve slepované sestavě pouštěla soupeře do šancí, ale do vedení se dostala ona. A to když Piták po čtvrthodině hry proměnil penaltu nařízenou za Folprechtovu hru rukou.

Ale Žižkov ještě do přestávky vyrovnal. O důležitý moment se postaral Bazal, jenž pod televizním vysílačem hostuje právě ze Slavie. Na gól mu přihrál Folprecht.

Rozhodnutí padlo až v úplném závěru, v nastavení druhého poločasu, kdy utkání spělo do penaltového rozřešení. Postup outsidera zařídil náhradník Voltr.

"I když jsme měli na hřišti jen asi dva hráče ze základní sestavy, tak jsem čekal, že ti, co nastoupili, k tomu přistoupí lépe," řekl novinářům trenér Slavie Miroslav Beránek.

"Dostali jsme se snadno do vedení, ale naše defenziva byla prostupná. Nedali jsme tam to, co si defenziva zaslouží - pracovitost, důraz. Nechali jsme si snadno vyrovnat, neproměnili jsme šance a v poslední minutě domácí po naší nedůslednosti rozhodli. Vyhráli zaslouženě," dodal kouč.

Utkání bylo předehrávkou 3. kola, které má oficiální termín v sobotu. To však Slavia v přípravě přivítá Hajduk Split.