Pod Petroušem se otevírá propast. Slavia zase ztratila

22:15
PRAHA - Fotbalisté Slavie remizovali v pražském derby s Duklou bez branek a prodloužili sérii bez vítězství na čtyři zápasy. Hrozí tak odvolání trenéra červenobílých Michala Petrouše, jehož pozice je od nedělní porážky 0:4 v Jablonci v ohrožení.

Trenér Slavie Michal Petrouš foto: ČTK

"Záleží, jak to vyhodnotí vedení, jak zareagují. Nic dalšího k tomu říct nemůžu. Oni musejí v danou chvíli říct, zda jsou s mou prací spokojení nebo ne. Jestli vidí jen výsledky, nebo i to, jak se buduje tým, jak přichází noví hráči. Je to na nich," řekl Petrouš na tiskové konferenci po zápase.

Přestože ho skoro celý stadion v Edenu vyzýval k rezignaci, o něčem takovém prý rozhodně neuvažuje. "Já to prostě nevzdám. To, že někdo řve 'Petrouš ven', rozhodně není důvod k tomu, abych něco vzdal. To určitě ne. Určitě mám sílu a chuť pokračovat," uvedl Petrouš. "Jedním uchem jsem to pouštěl tam a druhým ven," podotkl slávistický kouč.

Nováček z Julisky ani ve třetím utkání sezony na hřišti soupeře nedal gól, ale tentokrát to stačilo k premiérovému venkovnímu bodu. Slávisté začali zápas za svého trenéra, který měl po sérii neúspěšných výsledků zřejmě poslední šanci, jak se udržet ve funkci, s vervou.

Slavii dál trápí především zahazování šancí

Duklu v úvodu sevřeli do kleští. Petrouš nasadil do útoku čerstvou posilu Blažka, ofenzivu výrazně podporoval také Hloušek a Dukla se první půlhodinu jen s vypětím sil bránila. Slávisté ji předčili v nasazení, vysoko napadali, ale ve finální fázi se trápili stejně jako v předešlých zápasech a během první půle v podstatě ani jednou netrefili prostor mezi tyčemi.

"Vypracovali jsme si hodně šancí, ale kluci neměli srovnaná mířidla. To je důvod, proč jsme nevyhráli. Naše střely měly končit gólem. Nejsem spokojený, musíme dál pracovat. Zaměříme se na sebedůvěru, protože zahazování příležitostí je hlavně o psychice. V té teď nejsme silní. Věřím, že bude lépe," doufal Petrouš.

Ve 21. minutě pálil Pospěch nad, pak Blažek po přiťuknutí od svého kolegy v útoku v těžké pozici mířil vedle. Vůbec nejblíže k otevření skóre měli slávisté minutu před pauzou, kdy Blažek po Hlouškově centru hlavičkoval těsně vedle tyče. Pokud by mířil přesněji, byl by Rada nejspíš bez šance. "Věděli jsme, že Slavia má zápas o všechno, minimálně asi o trenéra, takže jsme předpokládali, že na nás budou chtít vlítnout. Proto jsme se snažili hru v úvodu zjednodušit, abychom se nedostali bod tlak. To se nám celkem dařilo, nicméně pak se nám nedařilo praktikovat naši hru, na kterou jsme zvyklí. Slavia byla v první půli určitě lepší," uznal kouč hostů Luboš Kozel.

Po změně stran svázala domácí křeč a jejich tlak se vytratil. Nešly jim přihrávky, míče jim odskakovaly a jejich letargii mohl v 53. minutě ztrestat Lietava. Z úhlu však trefil jen boční síť. To už došla trpělivost slávistickým fanouškům, kteří se poprvé v utkání začali dožadovat Petroušovy rezignace.

Po hodině hry mohl stále nespokojenější diváky utišit Pospěch, jenž se probíjel do malého vápna, ale ani ve spolupráci s nabíhajícím Blažkem míč za Radu neprotlačili. A když už v 84. minutě slávisté míč do hostující sítě konečně dopravili, zkazil Pospěchovi radost ofsajd. Edenem se tak po závěrečném hvizdu ozývalo hlasité "Petrouš ven!" a "My chceme Slavii".

Slavia Praha - Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Paták - Filípek, Lhoták. ŽK: Frejlach, Hloušek, Blažek - Vrzal, Gedeon. Diváci: 6671.

Sestavy
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Cicman, Hubáček, Hurka - Frejlach (75. Paprčiak), Petrák, Jarolím, Hloušek - Pospěch, Blažek (75. Trubila). Trenér: Petrouš.

Dukla: Rada - Pospíšil, Mikula, Švejdík, Vrzal - Podrazký (66. Malý), Gedeon, Hanousek - Berger (89. Vorel), Lietava, Markovič (75. Pázler). Trenér: Kozel.