23. července 2018 6:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Po sto zápasech jsem byl na začátku nervózní, přiznal Coufal po zápase v Olomouci

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Utkání 1. kola první fotbalové ligy: Sigma Olomouc - Slavia Praha, 22. července... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Utkání 1. kola první fotbalové ligy: Sigma Olomouc - Slavia Praha, 22. července... | foto: ČTK

Olomouc V lize má odehráno přes sto zápasů, ale před premiérou ve slávistickém dresu byl fotbalista Vladimír Coufal tak trochu nesvůj. „Na začátku jsem byl nervózní," přiznal po zápase v Olomouci, kde Slavia vyhrála vysoko 3:0 a on dal v druhém poločase třetí gól svého týmu.

Slavia nový ligový ročník začala parádně. A pětadvacetiletý pravý obránce si po přestupu z Liberce lepší debut ani přát nemohl.

„Jsem samozřejmě rád, ale důležitější je tým. První zápas v Olomouci, to je těžký los,“ říkal novinářům.

Jak jste se cítil osobně?
Po sto zápasech v lize jsem byl na začátku trochu nervózní. Ale jak došlo na první souboj, dal jsem první přihrávku, tak už to bylo v pohodě. Spoluhráči mi pomohli, můžu se na ně spolehnout.

Jak jste před zápasem s nervozitou bojoval?
Pomohla mi manželka, psala mi, ať jsem v klidu a tak.

Utkání 1. kola první fotbalové ligy: Sigma Olomouc - Slavia Praha, 22. července 2018 v Olomouci. Zleva Vladimír Coufal ze Slavie a Martin Hála z Olomo ...
Utkání 1. kola první fotbalové ligy: Sigma Olomouc - Slavia Praha, 22. července 2018 v Olomouci. Zleva Tomáš Souček ze Slavie Praha a Šimon Falta a Mi ...

  V pohodě to ze strany Slavie vypadalo i na hřišti. Čekali jste tak vysoké vítězství?

Byl to ohromně těžký zápas. Olomouc doma dlouho neprohrála. Domácí sice hráli víc s míčem, ale my jsme to poměrně kontrolovali, byli jsme dobře připravení. Nepustili jsme je do vyložené šance. Byli jsme produktivní, měli jsme i další tutovky, ale tři nula je super.

A vy jste se uvedl gólem, teprve pátým v lize.
Gól je něco navíc, užil jsem si to s fanoušky i se spoluhráči. Zůstáváme nohama na zemi, teď hrajeme dvakrát doma s Karvinou a s Opavou a musíme výsledek z Olomouce potvrdit. Dvakrát vyhrát, urvat šest bodů a pak to bude fantastický start do sezony.

Miloslav Jančík, Miloslav Novák
  • 0Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.