Po Realu zaváhala i Barcelona. V čele španělské ligy je překvapivě Vaclíkova Sevilla

23:04
Sevilla - Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem v brance ve španělské lize porazili Celtu Vigo 2:1 a slaví čtvrtou ligovou výhru za sebou. Díky ztrátám Realu Madrid a Barcelony se posunuli na první místo v tabulce.

Lionel Messi foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Valladolid - Huesca 1:0 (28. Alcaraz), Atlético Madrid - Betis Sevilla 1:0 (74. Correa), Espaňol Barcelona - Villarreal 3:1 (7. Pérez, 79. Darder, 90.+2 Piatti - 45. Ekambi), FC Sevilla - Vigo 2:1 (39. Sarabia, 62. Ben Yedder - 85. Boufal), Valencie - FC Barcelona 1:1 (2. Garay - 23. Messi).

Sevilla se po rozpačitém úvodu sezony dostala do formy a nepřibrzdila ji ani čtvrteční porážka v Evropské lize v Krasnodaru. K výhře nad Celtou jí opět hodně pomohl Vaclík, který za bezbrankového stavu vychytal Sista a po gólu Sarabii udržel vedení dobrým zákrokem proti Aspasově střele.

Celta hrála od 58. minuty v deseti a vedení domácích navýšil Ben Yedder. Vaclík přišel o třetí nulu v sezoně až pět minut před koncem po Boufalově parádní střele z dálky, po které se natahoval marně.

Barcelona naopak ztratila počtvrté za sebou body, když jen remizovala 1:1 ve Valencii. Tak dlouho na výhru v lize čekala naposledy na jaře 2016.

MS ve fotbale 2018, Francie vs. Argentina: kapitán jihoamerického výběru Lionel...
Lionel Messi v souboji s Mikelem San Josem z Athleticu Bilbao

Katalánci doplatili na to, že inkasovali už po 78 vteřinách, když po rohu zakončil Garay. Barcelona pak soupeře mačkala, držení míče měla 74 procent, ale vytěžila z toho jen vyrovnání po střele Messiho.