Po Berdychovi v Tokiu končí i Veselý, nestačil na Goffina

13:02
Tokio - Tenista Jiří Veselý nepřešel na tenisovém turnaji v Tokiu přes druhé kolo, ve kterém podlehl čtrnáctému hráči světa Belgičanovi Davidu Goffinovi 3:6 a 5:7. Následoval tak Tomáše Berdycha, který překvapivě vypadl už v kole prvním. Třetí nasazený hráč dnes podlehl 6:7 a 1:6 Gillesi Müllerovi z Lucemburska.

Tomáš Berdych foto:  Michal Šula, MAFRA

Jednatřicetiletý Berdych v Tokiu získal v roce 2008 titul, letošní ročník ale pro něj skončil po dvou hodinách. Největší drama přinesla koncovka prvního setu: devátý hráč světa Berdych v tie-breaku odvrátil za stavu 4:6 dva setboly, získal následující tři body, ale příležitost k zisku sady nevyužil ani on.

Šarapovová nechtěla podvádět, uvedla arbitráž a snížila tenistce trest za doping

Další tři výměny totiž ovládl třiatřicetiletý Müller a zkrácenou hru vyhrál 9:7. V druhé sadě pak Berdych dvakrát přišel o podání a Lucemburčan si v prvním vzájemném duelu připsal vítězství. Berdychovi odvrátil v utkání všechny tři brejkboly a nastřílel 12 es.

Nejlepší český tenista si tak v japonské metropoli nepolepšil v boji o postup na Turnaj mistrů. V žebříčku pro Londýn je devátý se ztrátou 335 bodů na osmého Rakušana Dominica Thiema, jenž na souběžně hraném turnaji v Pekingu vypadl stejně jako on už v prvním kole.