Plzeňští rozstříleli Příbram. Sparta vyhrála gólem Váchy z poslední minuty

17:00aktualizováno  20:46
PRAHA/PLZEŇ - První gól byl šťastný díky teči protihráče, další tři parádní. Plzeňští fotbalisté ve 20. kole první ligy smetli Příbram 4:0 a drží si šestibodový náskok před druhou Spartou. Za Plzeň se postupně trefili Rajtoral, Ďuriš, Kovařík a Hořava. A to ještě Ďuriš neproměnil pokutový kop.

Plzeňští fotbalisté si díky kanonádě udrželi šestibodový náskok před Spartou. foto: Ota Bartovský, MAFRA

Slavia prohrála bitvu o třetí místo v Boleslavi. Srazila ji penalta a vyloučení

Devátá plzeňská výhra v lize za sebou se zrodila především po výborném výkonu po přestávce, kdy vítězové dali tři góly. A soupeře zesměšnili. Příbramští nestíhali především v defenzívě, kde si počínali často jako amatéři v okresním přeboru.

Příbram na jaře ještě nedala gól, získala jen bod za remízu s Bohemians a jen díky podobné nemohoucnosti předposlední Olomouce má na sestupovou příčku pětibodový náskok.

Spartu zachránil parádní trefou Vácha

parta čtyři dny před úvodním osmifinále Evropské ligy proti Laziu nepodala ideální výkon, s Jabloncem od 10. minuty prohrávala, ale postupně se herně zlepšovala.

Josef Šural se trefil i v druhém ligovém zápase za Spartu
Josef Šural se raduje ze vstřeleného gólu.

Do poločasu ji spasil uzdravený kapitán Lafata, ale ani výrazná převaha po přestávce dlouho ke druhému gólu nevedla. Až v zoufalém náporu se narodil vítězný zásah. Při rohovém kopu v 90. minutě šlo do vápna osm hráčů Sparty.

Synot liga - 20. kolo:

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 4:0 (1:0)

Branky: 8. Rajtoral, 47. Ďuriš, 51. Kovařík, 70. Hořava.

Sparta Praha - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 39. Lafata, 90. Vácha - 10. Greguš.

Baník Ostrava - Dukla Praha 1:2 (1:2)

Branky: 17. Hrubý - 26. Vrzal, 43. Berger.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 0:0

ČK: 76. Šimko (Slovácko)

Krejčí centroval a všech deset hráčů Jablonce bránilo. Odražený míč z víc než dvaceti metrů napálil Vácha, jediný, který zůstal za pokutovým územím.

A trefil se nádherně.

„Je to hrozně důležitá výhra, protože ztratit doma by bylo strašně nepříjemné. Lukáš Vácha odehrál velmi dobrý zápas a že to korunoval takovým gólem, byl obrovský bonus,“ chválil sparťanský kouč Zdeněk Ščasný.

Sparta vyhrála, zato Slavia padla. A na třetí příčku ztrácí pět bodů. Manko narostlo po utkání dvou konkurentů o poháry v Mladé Boleslavi, kde podlehla 1:2.

Dukla otočila zápas v Ostravě

Fotbalisté Dukly potvrdili roli favorita a vítězstvím 2:1 v Ostravě se od sestupového pásma vzdálili již na devět bodů.

Pražané venku vyhráli poprvé po jedenácti měsících, přestože na půdě posledního týmu tabulky prohrávali po zásahu Roberta Hrubého. Ještě do poločasu však hosté skóre obrátili po gólech Ondřeje Vrzala a Tomáše Bergera.

Liberec nevyužil přesilovku

Fotbalisté Liberce na svém hřišti se Slováckem pouze remizovali 0:0. Oba týmy jednou trefily břevno, domácí se neprosadili ani v závěrečné přesilovce po vyloučení Patrika Šimka ze 76. minuty.

Slovan teprve podruhé v ligové sezoně doma nevyhrál a v tabulce ztrácí na třetí Mladou Boleslav dva body. Před pátou Slavií má k dobru tři body.

Slovácko ani na čtrnáctý pokus v nejvyšší soutěži v Liberci nezvítězilo, ale aspoň protáhlo neporazitelnost na tři kola.