Plzeňský trenér Vrba: Horváth shodil šest kilo a je připravený

8:00
Fotbalistům Plzně se v přípravě zatím výsledkově příliš nedaří. Na soustředění v Tyrolsku nejprve prohráli 0:1 s Fürthem, v sobotu pak remizovali 2:2 s Krasnodare. Tentokrát však už byl trenér Pavel Vrba spokojenější. Zápas jsme zvládli slušně. Hlavně do šedesáté minuty jsme byli fotbalovější a naše hra měla parametry, které bychom chtěli," hodnotil.

Trenér fotbalistů Plzně Pavel Vrba foto: Mafra - Ladislav Němec

Bylo v plánu, že v závěru prostřídáte tolik hráčů?
Příležitost dostali i ti, kteří už ji budou jen těžko dostávat. Chtěli jsme, aby na soustředění nějakou minutu odehráli všichni. Proto jsme už potom sestavou docela házeli - třeba Marek Bakoš nehrál v útoku, ale v záloze. V úterý máme generálku proti Kluži, ve které už bude střídání jen minimum. Vždyť už v pátek nás čeká Superpohár.

Plzeň - Krasnodar 2:2

Branky: 40. Hora, 56. Horváth - 42. Koman, 87. vlastní Bolek.

Sestava Plzně:

I. poločas: Pavlík - Řezník, Procházka, Hejda, Limberský - Horváth, Darida - Rajtoral, Ďuriš (18. Hořava), Hora - Tecl.

II. poločas: Bolek - Rajtoral, Čišovský, Hejda (75. Chocholoušek), Limberský (58. Končal) - Hořava (75. Veselinovič), Horváth (65. Bakoš) - Tecl (75. Krmenčík), Hanousek, Kovařík - Wágner. Trenér: Vrba.

Po zranění poprvé nastoupili Pavel Horváth a David Limberský. Jak si vedli?
V minulém zápase proti Fürthu jsme měli problém s rozehrávkou. Teď proti Krasnodaru bylo vidět, co pro nás oba znamenají. Přinesli obrovský klid a přesnost. To nám v předchozím utkání chybělo. Ukázalo se, že tihle zkušení hráči nám moc pomůžou.

Jako by na Pavlu Horváthovi nebyl herní výpadek vidět. Návrat na hřiště vyšperkoval gólem z přímého volného kopu.
Nebylo to na něm vidět, protože shodil šest kilo. Pohyboval se možná líp než na jaře. Na druhou stranu nebudu Pavlovi vykládat, že po měsíci volna nedokáže nastoupit. Je to zkušený hráč, který toho odehrál spoustu. U něj to není o herní praxi, ale o připravenosti. A myslím, že v současnosti je připravený líp než v závěru ligové soutěže.

Máte v týmu dva nové hráče. Jak si vedou Tomáš Hořava a Milan Petržela, byť ten tentokrát nenastoupil?
Milan Petržela má nakopnutý nárt, takže nastoupit nemohl.

A jak si vede Hořava?
Ten odehrál nejlepší zápas za dobu, co je v Plzni. Byl mnohem aktivnější, měl zrychlení... I když pořád mu někdy vytýkáme, že může zrychlit hru ještě víc. Ale posun tady jednoznačně je. Ukázal, proč jsme o něj měli zájem.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.