Plzeňská premiéra v LM: remíza s Borisovem

20:30aktualizováno  14. září 0:13
PRAHA - Oba týmy chtěly vyhrát, nakonec se rozešly smírně. Plzeň uhrála ve fotbalové Lize mistrů "doma" v Edenu remízu 1:1 s běloruským BATE Borisov. Skóre otevřel na konci první půle Bakoš, ale v 69. minutě vyrovnal Bressan.

Petr Jiráček z Plzně bojuje o míč s Aleksandrem Pavlovem z Borisova. foto: Michal Kamaryt, ČTK

Plzeň po šesti výhrách v předkolech LM poprvé klopýtla, ale i tak za jeden získaný bod obdrží prémii kolem deseti milionů korun. Za dva týdny se svěřenci kouče Pavla Vrby představí na půdě AC Milán, který dnes remizoval 2:2 na hřišti obhájce vítězství Barcelony. Ta příště zamíří do Borisova.

Plzeň věděla, do jak důležitého zápasu vstupuje, protože právě s Borisovem by podle papírových předpokladů měla svést souboj o třetí místo ve skupině, které by zaručilo pokračování v jarní fázi Evropské ligy. Ale Západočechům dnes dlouho trvalo, než se při své premiéře v hlavní fázi nejlepší klubové soutěže dostali do potřebného rytmu.

Sedminásobní běloruští šampioni, kteří se v LM objevili po třech letech, dlouho úspěšně zachytávali plzeňské útočné výpady, domácí tým kupil nezvyklé množství ztrát při rozehrávce a zbytečně vypadával z tempa. A Borisov několikrát při rychlých kontrech ukázal i svoji útočnou sílu při výpadech někdejší hvězdy Eindhovenu či Chelsea Kežmana a Gordějčuka.

Petr Jiráček z Plzně bojuje o míč s Aleksandrem Pavlovem z Borisova.
Hráči Borisova (zleva) Michail Gordejčuk, Renan Bressan a Mateja Kežman se radují z gólu.

Plzeňští bojovali, ale nakonec byli šťastnější hosté. Z Edenu si Borisov odváží bod

Plzeň z tápání před dvacetitisícovou návštěvou vysvobodila až akce ze samého závěru první půle. První povedenou akci Západočechů rozjel na levé straně Pilař, Jiráček se chytře obtočil kolem obránce a jeho skvělý pas napříč pokutovým územím lehce zakončil střelou do prázdné brány kanonýr Bakoš.

Situace hodně připomínala plzeňské vyrovnání z odvety 4. předkola Ligy mistrů proti Kodani, kdy se úplně stejně blýskli nahrávající Jiráček a zakončující Bakoš. Slovenský útočník se radoval už ze sedmé letošní branky v pohárech, udržel si průměr jedné vstřelené branky na zápas, což nikdo jiný letos nedokázal.

Trenér Pavel Vrba byl zklamaný. Plzeň by v případě výhry byla před Barcelonou.

Borisov na pohárové scéně neprohrál své poslední čtyři zápasy na hřištích soupeřů a s prázdnou evidentně nechtěl odjet ani z Edenu. Po změně stran hosté vystoupili více na svoji útočnou polovinu, a když v 62. minutě ustáli šanci Pilaře, sami udeřili na druhé straně. Rudik přesnou kolmicí za plzeňskými stopery našel Bressana, který dokonale trefil skulinu mezi nohama brankáře Čecha.

Plzni se tak opět nevyplnilo přání, aby na šestý pokus v pohárovém utkání na domácí půdě udržela čisté konto. Vyrovnání se Západočechy otřáslo, posledních dvacet minut po inkasované brance úplně vypadli z role, nedokázali udržet míč a usadit se na soupeřově polovině. Pokusy střídajících Hory a Ďuriše už měly k úspěchu daleko. Zápas tak dospěl k remíze a český fotbal musí dál čekat na výhru svého zástupce v LM.

Naposledy se to povedlo pražské Slavii téměř přesně před čtyřmi lety, kdy porazila Steauu Bukurešť.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...