Plzeň ztratila na Bohemians. V Ďolíčku skončilo utkání bez branek

21:33
Praha - Fotbalisté Plzně ve čtvrtém kole první ligy remizovali na hřišti Bohemians 1905 bez branek a po úvodních třech výhrách poprvé v sezoně ztratili body. Viktoria v Ďolíčku nevyhrála potřetí za sebou. "Klokani" doma neprohráli a neinkasovali ani ve druhém zápase nového ročníku.

Krmenčík s Kopicem litují zahozené situace. foto: ČTK

4. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 0:0 Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Hock - Orel (video). ŽK: Keita, Vaníček - Hejda. Diváci: 6031. Sestavy: Bohemians: Valeš - Hůlka, Köstl, Pokorný - Bartek, Jindřišek, Vacek (74. Vaníček), Podaný - Vodháněl (82. Záviška), Keita (77. Ugwu), Hronek. Trenér: Hašek. Plzeň: Hruška - Řezník, Pernica (35. Hejda), Brabec, Limberský - Hrošovský, Kalvach - Kayamba (66. Janošek), Mihálik, Kopic - Krmenčík (86. Chorý). Trenér: Vrba.

Domácí trenér Martin Hašek nechal na lavičce Šmída s Vaníčkem, které nahradili Köstl a Pokorný, jenž se do Bohemians v týdnu vrátil na roční hostování a odehrál první soutěžní duel od konce května. Hostující kouč Pavel Vrba udělal oproti úterní odvetě druhého předkola Ligy mistrů proti Olympiakosu Pireus, který Viktoria v Řecku prohrála 0:4, jedinou změnu, když Limberský zastoupil Hlouška.

Západočeši si první příležitost vypracovali ve třetí minutě. Kopicův centr prodloužil Krmenčík na zadní tyč, ale Řezník se zblízka neprosadil. V deváté minutě po Vodhánělově rohovém kopu na zadní tyč hlavičkoval nikým nehlídaný Podaný těsně vedle. O minutu později napřáhl z dálky hostující Kalvach a brankář Valeš jeho pokus vyrazil nad břevno. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Brabec mimo tři tyče.

Poté si dlouho ani jeden celek nevypracoval šanci. Až v 38. minutě po Vodhánělově centru se míč dostal ke Köstlovi, který zakončil vedle Hruškovy branky.

Krmenčík s Kopicem litují zahozené situace.
Josef Jindrišek v hlavičkovém souboji s Mihálikem.

Čtyři minuty po změně stran si Krmenčík ve vápně poradil s Köstlem, ale zakončení mu znemožnil gólman Valeš, jenž se mu vrhl pod nohy. Ve 62. minutě si na Vodhánělův centr naskočil Hronek, ale ten hlavičkou Hrušku neohrozil. V 69. minutě vystřelil z vápna Hrošovský, jenže jeho střelu jeden z domácích hráčů zblokoval.

O dvě minuty později vyslal Krmenčík za obranu „Klokanů“ Kopice, který překonal Valeše. Kvůli ofsajdu však gól neplatil. V poslední minutě pak Kopic přízemní střelou před vápnem těsně minul tyč. Plzeň potřetí z posledních čtyř soutěžních duelů neskórovala.