Plzeň ztratila dobře rozehraný zápas v Boleslavi, Slavia zdolala houževnaté Teplice

17:19aktualizováno  19:06
PRAHA - Viktoria Plzeň překvapivě nezískala všechny body z půdy Mladé Boleslavi. Západočeši sice dlouho vedli, jenže patnáct minut před koncem srovnal z penalty nejlepší střelec ligy Nikolaj Komličenko. V Liberci se diváci mohli radovat z brankových hodů, prosadil se i navrátilec Libor Kozák.

Mladoboleslavský Jakub Fulnek si kryje míč před Joelem Kayambou z Plzně. foto: ČTK

20. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 47. vlastní Dostál.

Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)

Branky: 75. Komličenko z pen. - 37. Beauguel.

MFK Karviná - SFC Opava 1:1 (1:1)

Branky: 15. Wágner - 13. Jurečka.

Slovan Liberec - 1. FK Příbram 4:0 (3:0)

Branky: 20. Hybš, 28. Pešek, 43. Oscar, 62. Kozák.

Slavia Praha - FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 83. Souček z pen., 84. Van Buren.

Ve 37. minutě poslal Plzeň do vedení novic Jean-David Beauguel po přihrávce další zimní posily Joela Kayamby. Jenže v 75. minutě vyrovnal z penalty mladoboleslavský Nikolaj Komličenko, který si připsal 19. gól v sezoně. Viktoria nenavázala na podzim a přerušila vítěznou sérii, která se zastavila na pěti duelech.

Během vydařených 23 minut v závěru prvního poločasu rozhodli fotbalisté Slovanu Liberec o vítězství v jarní ligové premiéře nad Příbramí. Tým vedený svým někdejším koučem Josefem Csaplárem porazili liberečtí hráči bez problémů 4:0 a přerušili čtyřzápasovou sérii bez ligové výhry. V první půli se prosadili Matěj Hybš, Jakub Pešek a Oscar, po změně stran se v české prvoligové premiéře trefil i Libor Kozák. Hosté potvrdili pověst nejhorší obrany soutěže.

Opava na úvod jara vedla od 13. minuty po gólu Václava Jurečky, ale domácí Karviná o dvě minuty později srovnala Tomášem Wágnerem a jeho šestým gólem v této sezoně nejvyšší soutěže. Protože už do konce zápasu branka nepadla, tak utkání skončilo 1:1. Karviná odpověděla na páteční remízu Dukly a znovu se před ni dostala na nesestupové patnácté místo. Z posledních šesti domácích ligových zápasů však popáté nedokázala vyhrát.

To hráči Slovácka zvítězili na úvod jarní části sezony ve Zlíně 1:0. Regionální derby rozhodl kuriózní gól, který si ve 47. minutě v souboji s hostujícím útočníkem Jaroslavem Divišem dal domácí brankář Stanislav Dostál. Trenéru Romanu Pivarníkovi nevyšla premiéra na lavičce Zlína, „Ševci“ v součtu s podzimem prohráli v lize počtvrté za sebou. Naopak hosté získali od příchodu kouče Martina Svědíka 12 z 15 možných bodů.

Slávisté vyhráli až díky gólům v poslední desetiminutovce nad Teplicemi 2:0. Pražané na úvod jara využili remízy druhé Plzně v Mladé Boleslavi a před šlágrem na západě Čech v příštím týdnu zvýšili náskok v čele tabulky před Viktorií na šest bodů. Červenobílé poslal v 83. minutě do vedení z penalty Tomáš Souček a za minutu přidal pojistku střídající Mick van Buren. Hosté dohrávali bez vyloučeného Michala Jeřábka.