Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Plzeň ztratila další body. Ve Zlíně neudržela jednogólové vedení a ztrácí už 11 bodů

Trefa Michaela Krmenčíka na výhru Plzně nestačila. foto: Petr EretMAFRA

zlíně - Fotbalisté Plzně v dohrávce 15. kola první ligy jen remizovali ve Zlíně 1:1. Viktorii poslal v 72. minutě do vedení Michael Krmenčík, ale hned za sedm minut srovnal domácí Tomáš Wágner.
  19:55

Sparta podruhé v řadě vyhrála, Budějovice díky skvělému začátku vyloupily Teplice

Západočeši nezvítězili ve třech z posledních čtyř kol a po polovině základní části ztrácejí na vedoucí Slavii už 11 bodů. Zlín v lize nevyhrál podeváté za sebou, přesto se posunul na třinácté místo tabulky.

Zlín měl před utkáním velké problémy s marodkou, na které bylo v minulém týdnu přes deset hráčů. Nakonec ale „Ševci“ mohli nasadit dvě důležité opory Jiráčka s Poznarem.

Moravané od úvodu museli čelit tlaku hostí. V šesté minutě střílel Hořava těsně vedle, o tři minuty později protáhla brankáře Rakovana nebezpečná střela Kalvacha a po rohu Hejda zblízka v obrovské šanci napálil jen obránce.

Domácí se do ofenzivy dostávali sporadicky. Náznak možnosti přišel v 17. minutě, kdy se do centru od Matejova položil Wágner, ale hlavičkoval vedle.

Zlínu se nedařilo držet balon, přesto si vytvořil největší šanci první půle. Dlouhý pas z hloubi pole propadl za plzeňskou obranu, ale Wágner tváří v tvář Hruškovi netrefil branku.

Podobně se v závěru první půle po rychlém brejku ze strany vedlo i hostujícímu Kayambovi.

Zlín - Plzeň 1:1

Branky: 79. Wágner - 72. Krmenčík. Rozhodčí: Pechanec - Moláček, Blažej - Proske (video). ŽK: Hnaníček, Jiráček, Matejov, Wágner - Brabec. ČK: 90.+3. Hnaníček. Diváci: 3742.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Buchta, Hnaníček - Matejov, Fantiš (88. Čanturišvili), Podio, Jiráček, Bartošák - Wágner (90.+2 Železník), Poznar (83. Janetzký).
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Kalvach, Procházka - Kayamba, Hořava (84. Beauguel), Hloušek - Krmenčík.

Po změně stran hru rozbila řada nepřesností na obou stranách, ale náboj jí vrátila velká šance Plzně. Na Hlouškův přímý kop si naskočil Hejda a Rakovan vytáhl proti hlavičce skvělý zákrok.

Plzeň zase začala stupňovat svůj tlak. Krmenčíkův nájezd hasil včasným skluzem stoper Buchta, ale další šance hostujícího útočníka už skončila v síti.

V 72. minutě ve skluzu zužitkoval centr od Kayamby a připsal si sedmý gól v ligové sezoně.

Zlín poté vrhnul zbytky sil do útoku, Plzeň se zatáhla a doplatila na to. V 79. minutě po závaru a centru od Fantiše překonal Hrušku hlavou bývalý hráč Viktorie Wágner. „Ševci“ v lize skórovali po 484 minutách.

Plzeň mohla okamžitě získat vedení zpět, ale Rakovan zneškodnil Kayambův pokus a proti Krmenčíkově dorážce zasáhl kousek před brankovou čárou stoper Buchta.

Po Brabcově chybě v rozehrávce mohl v poslední minutě otočit stav domácí Wágner, ale Hruška jeho sólo přizvedl na břevno.