Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Plzeň zdolala Karvinou a v příštím kole může na půdě rivala ze Slavie získat titul

22:23
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně ve 26. kole první ligy porazili Karvinou 2:0 dvěma góly Tomáše Hořavy. Svěřenci Pavla Vrby na pátý pokus doma v jarní části nejvyšší soutěže zvítězili a přiblížili se titulu. Viktoria vede tabulku o deset bodů před druhou Slavií, která má k dobru nedělní zápas se Slováckem. Západočeši se mohou stát mistry už za týden v Edenu. Třináctá Karviná nevyhrála poosmé za sebou a má pouze bodový náskok na předposlední Ostravu.

Viktoria Plzeň - MFK Karviná. Domácí Tomáš Hořava se raduje z prvního gólu v síti soupeře. foto: ČTK

Domácí začali očekávaným tlakem, do nebezpečného zakončení se však zpočátku příliš nedostávali. V 18. minutě po Čermákově akci stačil Hořavu před odkrytou brankou zablokovat Lingr.

Plzeň prolomila hostující obranu po půlhodině hry. Po Čermákově střele dorazil míč do sítě hlavou stoper Hubník, ale rozhodčí Berka gól neuznal kvůli domnělému ofsajdu.

Viktoria Plzeň - MFK Karviná 2:0 (1:0)

(26. kolo první fotbalové ligy)

Branky: 39. a 90.+1 Hořava. Rozhodčí: Berka - Arnošt, Antoníček. Bez karet. Diváci: 9378.

Plzeň: Kozáčik - Havel, Hubník, Řezník, Kovařík - Hořava, Hrošovský - Zeman (82. Petržela), Čermák (90.+3 Ivanschitz), Kopic - Bakoš (55. Chorý). Trenér: Vrba.

Karviná: Le Giang - Štěrba, Dreksa, Janečka, Letič - Šisler (79. Wágner), Budínský - Štepanovský, Panák, Lingr (75. Kalabiška) - Voltr (59. Ramírez). Trenér: Mucha.

Bakošův oblouček pak z brankové čáry vykopl bránící Janečka. Ve 39. minutě už se domácí mohli radovat. Kopic posunul míč na volného Hořavu a ten se zpoza šestnáctky trefil přesně k tyči.

Plzeňští začali i druhý poločas velkým náporem. Čermáka však vychytal brankář Le Giang, pokusy Zemana a Hořavy ze slibných pozic pak skončily nad břevnem.

Domácí dál kontrolovali hru, ale z úvodního vysokého tempa ubrali. Zápas na chvíli přerušil exhibicionista v „boratovských“ plavkách, kterého na hřišti zpacifikovala ochranka.

Karvinští se v závěrečné čtvrthodince nadechli. Nejprve Panák hlavičkoval mimo a stejný hráč pak po další nebezpečné akci netrefil míč, načež se z domácích tribun ozval pískot.

Plzeň mohl v 83. minutě uklidnit náhradník Chorý, ale po rohu z voleje těsně minul branku. V první minutě nastavení domácí přece jenom přidali druhou branku, když Hořava v úniku přehodil Le Gianga. Záložník Viktorie tak zopakoval svůj výkon z předloňského vzájemného duelu, ve kterém doma rovněž dvěma trefami zařídil výhru 2:0.

Západočeský tým tak porazil Karvinou i ve čtvrtém prvoligovém utkání. Pokud v příštím kole Plzeň zvítězí v Edenu, stane se mistrem. V případě, že Slavia v neděli neporazí Slovácko, bude Viktorii stačit s červenobílými neprohrát.