Plzeň vyřazena, Karlovy Vary 'vstaly z mrtvých' a sérii vyrovnaly

17:30aktualizováno  21:44
PLZEŇ/KARLOVY VARY/PRAHA - Čtvrtými zápasy pokračovalo předkolo play off. Plzeň do 56. minuty prohrávala s Litvínovem 1:3, ale díky brankám Straky a Vlasáka vyrovnala a utkání dovedla do prodloužení. V něm rozhodl v početní výhodě Jareš, čímž poslal chemiky do čtvrtfinále a indiánům sezonu ukončil. To Karlovy Vary Slavii přejely, když si po výhře 7:0 vynutily rozhodující pátý zápas.

Plzeň (Straka). foto: ČTK

Čtvrtý zápas mezi Plzní a Litvínovem začal velice nervozně. Přesto ale diváci viděli v první třetině branku. Na modré čáře zachytil litvínovskou rozehrávku Jeřábek, posunul na Straku, jehož střelu za Volkeho usměrnil Vostřák.

Plzeň ale vedení neudržela a Litvínov ve druhé dvacetiminutovce utkání otočil. Po brankách Vopata, Marinka a Kubáta svítil na ukazateli skóre stav 3:1 pro Severočechy.

Plzeň, jak už v této sezoně několikrát ukázala, se nevzdává za žádné situace. I když dlouho nemohla vstřelit kontaktní branku, její přímočarost nepolevovala. A nakonec se dočkala. Naději vykřesal v 56. minutě po krásné individuální akci Martin Straka.

Litvínov - Plzeň.

Za obrovských ovacích zápas pokračoval a tlak indiánů sílil, což přineslo i vyrovnání! V čase 57:28 ve skrumáži v brankovišti dotlačil puk za brankovou čárou "silou vůle" Tomáš Vlasák, čímž si vynutil prodloužení.

V něm se hrál útočný hokej, vše ale rozhodlo jedno zaváhání plzeňského zadáka Jaroslava Modrého, po kterém musel faulovat a zamířil na trestnou lavici. Početní výhodu zužitkoval výtečnou střelou do horního růžku Richard Jareš.

Litvínov tak postoupil do čtvrtfinále play off, v němž může narazit na Třinec, nebo Liberec.

Pro Plzeň sezona, ve které kvůli administrativní chybě přišla o 19 bodů a na poslední chvíli se dostala do předkola play off, končí. I tak se ale její výkony a hon za desátou příčkou zaryjí nesmazatelným písmem do ročenky letošní extraligy.

Karlovy Vary Slavii převálcovaly 7:0
Hokejisté Karlových Varů deklasovali ve čtvrtém utkání předkola play off extraligy Slavii 7:0, vyrovnali stav série na 2:2 a vynutili si rozhodující pátý zápas, který v úterý rozhodne o postupujícím do čtvrtfinále.

Západočeši rozhodli o svém vítězství již v první třetině, ve které soupeře zničili pěti vstřelenými góly. Po dvou gólech dali František Skladaný a Tomáš Klíma, brankář Lukáš Mensator udržel čisté konto.

Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápasy:

HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 3:4 v prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1) Branky a nahrávky: 14. Vostřák (Straka, Vlasák), 56. Straka (Jan Kovář, Vostřák), 58. Vlasák (Jan Kovář) - 24. Vopat, 32. Martinka (Jánský), 40. Kubát, 68. Jareš. Rozhodčí: Hradil, Hribik - Bláha, Svoboda. Vyloučení: 11:13. Využití: 2:1. Diváci: 6472. Konečný stav série: 1:3.

Plzeň: Horčička - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Frolo, Dresler - Vostřák, Straka, Vlasák - M. Heřman, Jan Kovář, Dvořák - Haman, Slaney, Johnson - Stránský, Petruška, T. Rachůnek. Trenéři: M. Jelínek a Razým.

Litvínov: Volke - Skuhrovec, Kubát, Gula, Švarný, Stříteský, Jareš, Martinka - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Vopat, Trávníček - Jánský, Zíma, Jenáček - Majdan, Rindoš, Zavřel. Trenéři: Kýhos a Kučera.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 7:0 (5:0, 1:0, 1:0) Branky a nahrávky: 3. T. Klíma (Zucker), 7. Skladaný (Dobroň), 11. Skladaný (Melenovský), 12. T. Klíma (Prošek), 16. Skuhravý (Pech, Gřegořek), 31. Zaťovič, 48. Nosek (Pech). Rozhodčí: Minář, Mikula - Charvát, Bejček. Vyloučení: 5:7, navíc Třetina (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4105. Stav série: 2:2.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Prošek, Trefný - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, T. Klíma, T. Rohan. Trenéři: Baďouček a Pešout.

Slavia: M. Kopřiva (11. Furch) - Kadlec, Vašíček, Roth, Krejčík, Kolařík, Žižka, Špelda - Krenželok, Jaškin, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Micka, P. Jelínek, Sklenář - Pospíšil, Poletín, Žejdl - Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.