Plzeň vyhrála i sedmý ligový zápas. Ale jen kvůli zahozeným gólovkám Zlína

19:49
plzeň - Fotbalisté Plzně zvládli naplno bodovat i v sedmém zápase tohoto ročníku HET ligy, výhra nad Zlínem se však nerodila vůbec lehce. Západočeši sice vyhráli 2:1, ve druhém poločase však přečkali obrovské šance Traorého a Vukadinoviče.

Pavel Vrba si po výhře nad Zlínem hluboce oddechl. foto: MAFRA

Viktoriáni si vylepšili si rekordní vstup do sezony. Viktoria vede tabulku o šest bodů před druhou Slavií, na pátou Spartu už mají svěřenci Pavla Vrby desetibodový náskok.

Na začátku prvního poločasu se trefili Daniel Kolář a Michael Krmenčík, chvíli před pauzou vyrovnal vlastním gólem Tomáš Hájek po střele Ubonga Ekpaie.

Plzeňští si spravili chuť po čtvrteční porážce 0:3 na hřišti bukurešťského FCSB. Zlín i ve čtvrtém venkovním utkání nejvyšší soutěže prohrál.

Oba trenéři udělali v základních sestavách dvě změny oproti čtvrtečním zápasům v Evropské lize.

HET liga - 7. kolo:

Viktoria Plzeň - Fastav Zlín 2:1 (2:1)
Branky:
12. Kolář, 15. Krmenčík - 43. vlastní Hájek. Rozhodčí: Nenadál - Kotík, Kříž. ŽK: Bakoš - Bačo, Matejov, Džafič. Diváci: 9128.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Živulič, Hrošovský - Petržela (62. Zeman), Kolář (72. Bakoš), Kopic - Krmenčík (89. Řezníček).
Zlín: Dostál - Matejov, Bačo, Gajič, Holzer - Ekpai (87. Beauguel), Traoré (83. Železník), Jiráček, Bartošák (81. Džafič) - Vukadinovič, Diop.

V brance Plzně nastoupil Kozáčik místo Hrušky a v útoku Krmenčík místo Řezníčka. Za Zlín od začátku hráli Železník a Diop, kteří nahradili Železníka a Mehanoviče.

První velkou šanci v deváté minutě neproměnili domácí. Po rohovém kopu se dostal míč k Hejdovi, kterého však na zadní tyči výborně vychytal brankář Dostál. Z protiútoku Vukadinovič netrefil branku.

Ve 12. minutě Plzeň otevřela skóre. Petržela hlavou přistrčil míč Kolářovi a ten tečovanou střelou překonal Dostála. Už za tři minuty po Kopicově rohu zvýšil hlavou volný Krmenčík.

Zlín se v závěru první půle zvedl. Bačův pokus z rohu vytáhl Kozáčik a Vukadinovič vypálil nepřesně.

Ve 43. minutě už hosté snížili. Holzer našel v šestnáctce Ekpaie, jehož pokus ještě stoper Hájek ve skluzu usměrnil do branky. Plzeň inkasovala teprve podruhé v ligovém ročníku, „Ševci“ oslavili premiérovou venkovní branku v sezoně.

První zajímavější možnost druhé půle si vypracovala Viktoria. K Řezníkovi propadl v pokutovém území míč, ale domácí bek vypálil nepřesně. Západočeši pak dvakrát chybovali v obraně a koledovali si o vyrovnání.

Nejprve Kozáčik v 66. minutě výborně vytáhl pokus Traorého a o chvíli později Vukadinovič sám před slovenským gólmanem obloučkem těsně minul tyčku.

Domácí mohl uklidnit Kolář, ale z voleje poslal míč o kousek nad břevno. Hosté si větší závěrečný tlak nevytvořili a venku opět vyšli naprázdno. Plzeň doma v lize neprohrála v 17. ligovém duelu za sebou.