Slavia po 36 zápasech bez prohry padla. Plzeň vyhrála i jedenáctý ligový zápas

19:00aktualizováno  19:54
plzeň/praha - Fotbalisté pražské Slavie v 11. ligovém kole doma podlehli Liberci 1:2 a jejich rekordní ligová série bez prohry se zastavila na čísle třicet šest. Naopak vedoucí Plzeň doma porazila Brno 3:0 a vylepšili rekordní vítězný vstup do sezony na 11 zápasů. Na druhou Slavii má nyní náskok už jedenácti bodů.

Fotbalisté Slavie po 36 zápasech bez prohry padli doma s Libercem. foto: ČTK

Díky bohu, že jsme konečně zase vyhráli venku, říká sparťanský střelec hattricku

Slovan poslal v Edenu do vedení ve 35. minutě Roman Potočný a pojistku přidal v 73. minutě z penalty Miloš Bosančič.

V nastavení už jen snížil Tomáš Necid. Slavia ztrácí z druhého místa na vedoucí Plzeň už jedenáct bodů a výrazně se jí vzdaluje obhajoba titulu.

Liberec vyhrál čtvrtý z posledních pěti venkovních ligových duelů a je čtvrtý.

Lugano vs. Viktoria Plzeň: domácí Domen Crnigoj v souboji o míč s Václavem...
Lugano vs. Viktoria Plzeň: Carlinhos Junior střílí druhý gól domácích.

Už v prvním poločase se prosadili v Plzni Michael Krmenčík, Tomáš Hořava a Jan Kopic. Viktoria si spravila chuť po čtvrteční prohře 2:3 s Luganem ve skupině Evropské ligy.

Naopak kouč Zbrojovky Roman Pivarník, který dříve vedl Plzeň, nenavázal na vítěznou premiéru proti Slovácku a s týmem zůstává předposlední.

Mladá Boleslav rozstřílela Plzeň

Fotbalisté Zlína prohráli s Mladou Boleslaví vysoko 1:5. Na první domácí prohře „Ševců“ v sezoně se podepsalo sedm hluchých minut v prvním poločase, v nichž Boleslav třemi góly otočila výsledek.

Vedoucí branku Zlína vstřelil Ubong Ekpai, tři góly hostů dal Golgol Mebrahtu, další přidali Tomáš Přikryl a Matěj Chaluš. Středočeši tak ve Zlíně vyhráli pošesté v řadě.

HET liga - 11. kolo:

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 3:0 (3:0)
Branky:
 30. Krmenčík, 42. Hořava, 45. Kopic. Rozhodčí: Ginzel - Kotalík, Černý. ŽK: Hájek - Juhar, Pavlík. Diváci: 9740.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (84. Havel) - Hořava, Hrošovský - Kopic, Kolář, Zeman (79. Pilař) - Krmenčík (71. Řezníček).
Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Sedlák - Juhar, Pilík (78. Buchta), Škoda, Lutonský (76. Přichystal) - Koné.

Slavia Praha - Slovan Liberec 1:2 (0:1)
Branky:
90.+5 Necid - 35. Potočný, 73. Bosančič z pen. Rozhodčí: Pechanec - Arnošt, Koval. ŽK: Sýkora, Laštůvka - Kulhánek, Potočný, Bosančič, Pulkrab. Diváci: 14.067.
Slavia: Laštůvka - Bořil, Frydrych, Jugas, Sobol - Souček, Hušbauer - Sýkora (59. Danny), Van Buren (73. Necid), Stoch (80. Zmrhal) - Škoda.
Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Hybš - Kulhánek - Ševčík, Breite, Bosančič (88. Mikula), Potočný (75. Voltr) - Graiciar (82. Pulkrab).

Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 1:5 (1:3)
Branky:
3. Ekpai - 32., 77. a 80. Mebrahtu, 25. Přikryl, 28. Chaluš. Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Vít. ŽK: Ekpai, Diop - Mebrahtu, Stronati, Fabián. Diváci: 3846.
Zlín: Zlámal - Matejov (77. Džafič), Bačo, Gajič, Holzer - Ekpai, Hronek, Traoré (58. Jiráček), Vukadinovič - Mehanovič (63. Železník), Diop.
M. Boleslav: Agajev - Pauschek, Chaluš, Stronati (85. Magera), Fleišman - Hubínek, Rada - Přikryl, Matějovský (90.+2 Chramosta), Fabián (90.+1 Mingazov) - Mebrahtu.