Plzeň vyhrála a má dvě kola před koncem Prezidentský pohár

21:09
Praha - Hokejisté Plzně zvítězili na hřišti Komety Brno 5:4 po prodloužení a už jistě vyhrají základní část hokejové extraligy. V novodobé historii extraligy jsou podruhé v historii vítězové základní části.

Utkání 50. kola hokejové extraligy: HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň, 28. února 2018 v Brně. Plzeňský útočník Miroslav Indrák v pádu foto: ČTK

Gólové hody viděli diváci v brněnské DRFG Aréně, i když chvílemi měli k jásání daleko. Vedení domácích trefil mladý talent Nečas, druhá část ale měla jasného pána. Čtyři branky během necelé čtvrthodiny hry naznačily, kdo že je tu lídrem extraligy.

Pokud ovšem druhá třetina patřila hostům, v té třetí zastínila soupeře svým jasem hokejová Kometa. Mallet, Štencel a Dočekal zařídili vyrovnaný stav, který přečkal i prodloužení tři na tři. Penaltovou loterii zahájili úspěšně domácí, jenže řádka střelců na straně Západočechů zajistila lídrovi triumf na brněnském ledě. O rozhodující trefu se postaral velezkušený Kratěna.

Pardubice - Litvínov 2:1

Branky a nahrávky: 22. M. Kaut (P. Sýkora, Mojžíš), 57. Marosz (Rolinek, Čáslava) - 59. J. Mikúš (Trávníček, V. Hübl). Rozhodčí: Bejček, Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Diváci: 7 661.

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Wishart, Ščotka, Hrabal, Mojžíš - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - T. Svoboda, Tomášek, S. Treille - M. Kaut, Poulíček, Perret - Bojko, Dušek, M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Iberer, Čutta, Kubát, Baránek, Šesták, L. Doudera - Marek Růžička, J. Mikúš, J. Černý - M. Hanzl, Gerhát, Trávníček - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Vandas, Válek, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

Chomutov - Třinec 3:2 po prodl.

Branky a nahrávky: 37. Hlava (Šťovíček, Lauko), 41. Koblasa (Skokan, Smejkal), 61. V. Růžička ml. (Vondrka, Š. Lukeš) - 42. J. Petružálek (Jank), 60. O. Kovařčík (Roth, Hrňa). Rozhodčí: Lacina, Kika - Hynek, Gerát. Vyloučení:3:5, navíc Flemming - Marcinko oba 10 min. Bez využití. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2 - 1:0. Diváci: 3 845.

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, Knot, Flemming, Dietz, Slovák, L. Chalupa - Skokan, Smejkal, Koblasa - Vondrka, V. Růžička ml., Sklenář - Vantuch, Huml, Poletín - Hlava, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, L. Kovář, Jank, Zahradníček - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Hrňa, Roman Vlach, Dravecký - J. Petružálek, Adamský, Polanský - O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Mladá Boleslav - Olomouc 3:4 po prodl.

Branky a nahrávky: 10. Valský, 38. Klepiš (Nahodil, Pacovský), 39. Klepiš (Pacovský) - 43. Holec (Škůrek), 47. Laš (Eberle, J. Galvas), 57. Laš, 64. Strapáč (Ondrušek). Rozhodčí: Pešina, Šír - Gebauer, Komárek. Vyloučení:2:4. Využití: 0:1. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:3 - 0:1. Diváci: 2 331.

Mladá Boleslav: Maxwell - Kurka, Jan Hanzlík, Eminger, Němeček, Kotvan, Dlapa - Valský, Žejdl, Orsava - Klepiš, Nahodil, Pacovský - Lenc, V. Němec, L. Pabiška - P. Kousal, Urban, P. Musil. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Ostřížek, J. Káňa II - Jergl, B. Mráz, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Vítkovice - Hradec Králové 4:2

Branky a nahrávky: 14. Pytlík (Výtisk, Toman), 28. Dej (Lev, Trška), 30. Trška (Olesz, Dej), 58. Hrbas (Lev, P. Zdráhal) - 41. Džerinš, 53. Dragoun (Köhler, Cibulskis). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Kis, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:2. Diváci: 5 504.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Výtisk - Bartovič, Kolouch, Szturc - P. Zdráhal, Lev, Olesz - Dej, Š. Stránský, Kurovský - Pytlík, Jáchym, Toman. Trenéři: Petr a Trnka.

Hradec Králové: Rybár - Gregorc, Zámorský, Cibulskis, Pláněk, Graňák, F. Pavlík, Vydarený - Jaroslav Bednář, Džerinš, Cingel - M. Látal, Koukal, Červený - Köhler, Dragoun, Berger - R. Pavlík, Kukumberg, Šimánek. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Sparta - Zlín 3:2

Branky a nahrávky: 2. Jarůšek (Z. Michálek, J. Hlinka), 15. Buchtele (Pech, Forman), 56. Mikuš (Buchtele)- 46. Fryšara (Klhůfek, Roberts Bukarts), 54. D. Šťastný. Rozhodčí: Hodek, Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:2. Diváci: 7 160.

Sparta: Aittokallio - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, Voráček, Kulda, Piskáček - Řepík, P. Vrána, J. Hlinka - Forman, Pech, Buchtele - Jarůšek, Klimek, A. Kudrna - Uher, Černoch, Pšenička. Trenéři: F. Výborný, Rulík, J. Nedvěd a Janeček.

Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček - Okál, Fořt, J. Ondráček - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Popelka, P. Sedláček - Klhůfek, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Kometa - Plzeň 4:5 po nájezdech

Branky a nahrávky: 11. Nečas (H. Zohorna, Krejčík), 44. Mallet (P. Holík, Zaťovič), 46. Štencel, 49. Dočekal (Štencel, O. Němec) - 22. Kratěna (Indrák, Stach), 31. Kodýtek, 33. Stach (Čerešňák, J. Kindl), 36. D. Kindl (Indrák, Kratěna), rozhodující sam. nájezd Kratěna. Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Ganger. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. Třetiny: 1:0, 0:4, 3:0 - 0:0. Diváci: 7 512.

Kometa: Langhamer - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel - M. Erat, P. Holík, Zaťovič - Haščák, J. Hruška, Vincour - H. Zohorna, Nečas, Mallet - R. Zohorna, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, D. Sklenička - Indrák, Kratěna, D. Kindl - Schleiss, Mertl, Stach - M. Chalupa, Kracík, Kubalík - Kantner, Kodýtek, Vracovský - Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.