Plzeň vydřela výhru nad Slováckem. Tomu rozhodčí neuznali dva góly

16:55aktualizováno  19:03
PLZEŇ - Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli ve 13. kole Fortuna ligy nad Slováckem 2:1 a posunuli se na první místo tabulky. Viktoria však měla velké štěstí, že výhru udržela. Slovácko si ve druhé půli vypracovalo několik gólových šancí a dvakrát soupeře překonalo, ale sudí ani jednou kvůli ofsajdu gól neuznali.

Fotbalisté Plzně se radují z výhry. foto: ČTK

Je to stejné, jako by nebyla na hokeji rolba. Nařiďte povinné kropení trávníků, volá Hašek

Fotbalisté Plzně tak vyhráli i sedmý domácí zápas v prvoligové sezoně. Obhájci titulu poskočili do čela tabulky o bod před Slavii, která má k dobru pondělní malé pražské derby s Duklou.

Zápas 13. kola ve 36. minutě gólově otevřel Milan Havel, v 67. minutě zvýšil z penalty Slovák Roman Procházka, chvíli poté snížil Vlastimil Daníček, ale víc hosté nezvládli a protáhli sérii porážek v nejvyšší soutěži na osm utkání.

Plzeň nastoupila v totožné sestavě jako v úterním zápase Ligy mistrů na stadionu Realu Madrid, v brance Slovácka si prvoligovou premiéru odbyl teprve dvacetiletý Trmal.

Výsledky 13. kola:

Plzeň - Slovácko 2:1

Branky: 36. Havel, 67. Procházka z pen. - 69. Daníček. Rozhodčí: Marek - Antoníček, Vitner. ŽK: Rezek, Hofmann (oba Slovácko). Diváci: 7235.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda (44. Pernica), Hubník, Limberský - Procházka, Hrošovský - Havel, Čermák (79. Řezníček), Petržela - Krmenčík (90. Chorý).
Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk - Daníček - Navrátil (70. Kalabiška), Machalík (81. Hellebrand), Havlík, Rezek - Kuchta (46. Zajíc).

Jablonec - Liberec 0:0

Rozhodčí: Jílek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Hübschman - Potočný. Diváci: 3338.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust, Trávník, Považanec (87. Kubista), Jovovič (46. Acosta) - Ikaunieks (64. Doležal).
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite, Oscar - Potočný, Ševčík, Pešek (70. Aarons) - Oršula (64. Pázler).

Mladý gólman si první zákrok připsal ve třetí minutě proti Petrželově ráně z úhlu.

O chvíli později se Havel prodral hostující obranou a předložil míč Petrželovi, ale ten zblízka minul odkrytou branku. Trmal poté vyrazil Krmenčíkovu ránu po rohu.

Domácí měli místy drtivý tlak a svírali Slovácko na jeho polovině. Po půl hodině hry opět zazářil Trmal, který vytáhnul Krmenčíkovu hlavičku. Hosté si nevěděli rady a často jen odkopávali míče.

Favorit se dočkal ve 36. minutě. Míč po rohovém kopu propadnul k Havlovi a ten ho povedenou ranou z hranice šestnáctky napálil přesně do horního růžku. Pro krajního hráče to byl premiérový soutěžní gól v sezoně.

Slovácko se po změně stran zlepšilo a několikrát zahrozilo. Blízko vyrovnání byl po rychlé akci Rezek, ale jeho tečovaná střela skončila těsně vedle.

Na druhé straně Juroška v pokutovém území fauloval Krmenčíka a nařízenou penaltu v 67. minutě proměnil Procházka.

Probuzení hosté se ani po druhém gólu nevzdali a už za dvě minuty snížili.

Navrátilův centr Řezník hlavou nešťastně posunul na volného Daníčka, který měl dostatek času i prostoru propálit brankáře Hrušku. Slovácko v lize skórovalo po 365 minutách.

Viktorii mohl vrátit klid Havel, jenže zblízka netrefil branku. Na druhé straně selhal Zajíc a samostatný únik zakončil jen nepřesnou střelou.

Plzeňští v závěru těsný náskok udrželi a se soupeřem z Uherského Hradiště neprohráli ve 21. ligovém utkání za sebou.

Jablonec nedal penaltu, derby skončilo bez branek

Fotbalisté Jablonce remizovali v podještědském derby s Libercem bez branek. Vyrovnaný zápas příliš šancí nenabídl, nejblíže ke gólu byl v 76. minutě domácí Jakub Považanec, který neproměnil penaltu.

Jablonec nevyhrál poprvé po čtyřech kolech a nevyužil šanci přiblížit se na jediný bod ke čtvrté Spartě. V tabulce je šestý.

Liberec, kterému chyběl na lavičce potrestaný trenér Zsolt Hornyák, na sedmém místě ztrácí na rivala šest bodů.

První půle nabídla velký boj a opatrnou hru bez výraznějších šancí. Liberec od úvodu dobře kombinoval, ale řadu nadějných akcí pokazil špatnou přihrávkou v předfinální fázi.

Jako první tak zahrozil Jablonec, Jovovič ale v 16. minutě po centru z pravé strany trefil jen střed branky.

Michal Trávník ani jeho spoluhráči se tentokrát neprosadili

Hodně aktivní byl hostující Pešek, který se po půlhodině uvolnil, ale střele dal opačnou faleš a poslal ji vedle. Na opačné straně pálil kousek nad Jovovič.

Také po přestávce se zprvu čekalo na šance. Až v 59. minutě na centr Koscelníka z pravé strany těsně nedosáhl na zadní tyči hostující Hybš, na opačné straně vystřelil střídající Acosta nad.

Jablonec, který ve čtvrtek remizoval 1:1 v Evropské lize s Astanou, se nemohl dostat k vážnému ohrožení liberecké branky, a tak kouč Rada nasadil po zranění uzdraveného útočníka Doležala.

Na trávníku ale pokračovala opatrná hra. Až v 74. minutě po závaru pálil těsně vedle liberecký Potočný.

Po protiútoku dostal Jablonec ideální šanci rozhodnout. Masopust upadl v rohu pokutového území po souboji s Koscelníkem a sudí Jílek k nelibosti hostů nařídil penaltu.

Považanec však selhal a nepříliš umístěnou střelou po zemi trefil gólmana Nguyena.

V poslední minutě nastavení pak po brejku domácích dvou na jednoho sám před brankářem přestřelil Acosta. Poprvé od března 2004 tak ligové derby mezi Jabloncem s Libercem skončilo 0:0.