Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Vydřená remíza, ale stačila. Plzeň postupuje díky gólmanovi Hruškovi do Evropské ligy

17:50aktualizováno  19:59
Praha/Larnaka - Fotbalisté Plzně potřetí za sebou postoupili do skupiny Evropské ligy. Západočeši v odvetě čtvrtého předkola v Larnace vydřeli remízu 0:0 a udrželi náskok 3:1 z domácího utkání. Viktoria, kterou na Kypru výrazně podržel brankář Aleš Hruška, za kvalifikaci do základní fáze dostane bonus 68 milionů korun. Soupeře jí přidělí páteční los.

Plzeňská radost, archiiní foto foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeňský trenér Pavel Vrba udělal v základní sestavě čtyři změny od nedělního ligového utkání v Jihlavě. Gólman Hruška, stoper Hubník, záložník Kolář a útočník Bakoš nastoupili místo Kozáčika, Hájka, Živuliče a Krmenčíka.

Ve třetí minutě nadějnou plzeňskou akci Kolář zakončil nepovedenou střelou a od té doby měli navrch domácí. Ti si vytvořili několik náznaků a po 20 minutách hry i velké šance.

Nejprve pozorný Hruška vyrazil nebezpečnou hlavičku Mojsova z rohu, o chvíli později Florian v šestnáctce obešel Hubníka, ale plzeňský brankář znovu dobře zasáhl. Plzeňští se na konci první půle velmi obtížně vymaňovali z tlaku

AEK Larnaka - Viktoria Plzeň 0:0

(odvetné utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy)

Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.). ŽK: Truyols - Bakoš, Hrošovský, Hruška, Zeman, Petržela, Limberský. První zápas: 1:3, postoupila Plzeň.

Larnaka: Juan Pablo - Truyols (76. Mytidis), Murillo, Mojsov, Catalá - Acorán, Tomás (66. Hevel), Larena, Tete - Florian, Tričkovski (83. Rusias). Trenér: Idiakez.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hubník, Hejda, Limberský - Hrošovský, Čermák - Kopic (57. Petržela), Kolář (78. Živulič), Zeman - Bakoš (70. Řezníček). Trenér: Vrba.

Larnaky, dělali hodně chyb a sami se téměř nedostávali na útočnou polovinu.

Podobně začala i druhá pětačtyřicetiminutovka. Kyperské mužstvo několikrát zahrozilo v pokutovém území soupeře, ale své akce nedokázalo dotáhnout do konce.

Hosté si největší šanci vypracovali v 57. minutě, když nepokrytý Čermák po Zemanově centru hlavičkoval těsně vedle tyče. Na druhé straně chyboval v rozehrávce Kolář a Florian trefil dobře postaveného Hrušku, který záhy vyrazil další ránu francouzského útočníka.

Larnaka v závěru ještě víc sevřela Viktorii, která ze všech sil odolávala. Deset minut před koncem střídající Hevel krásnou střelou z dálky napálil tyč. Další Teteho pokus pak proletěl nad břevnem.

Plzeň s vypětím sil postupový výsledek udržela, ale poprvé v této sezoně vyšla střelecky naprázdno. Venku v evropských pohárech nezvítězila podesáté za sebou.

Výsledky odvet 4. předkola fotbalové Evropské ligy

Videoton - Partizan Bělehrad 0:4 (0:3), první zápas 0:0, postoupil Partizan, Skënderbeu Korcë - Dinamo Záhřeb 0:0, první zápas 1:1, postoupilo Skënderbeu, Midtjylland - Apollon Limassol 1:1 (1:0), první zápas 2:3, postoupil Apollon, AEK Atény - FC Bruggy 3:0 (2:0), první zápas 0:0, postoupilo AEK, Zenit Petrohrad - Utrecht 2:0 po prodl. (1:0, 1:0), první zápas 0:1, postoupil Petrohrad.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...